Sokołów

Jubileusz Szkoły Muzycznej I stopnia im. M.K. Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim

07
lis 2023

Szkoła Muzyczna I stopnia im. Michała Księcia Kleofasa Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim obchodziła swój pierwszy jubileusz. 5-lecie funkcjonowania szkoły stało się znakomitym przyczynkiem do uroczystego celebrowania. Obchody podzielono na dwa dni – 29 i 30 października.

29 października o godz. 15:00 w Sali Koncertowej Szkoły odbył się koncert inaugurujący cykl spotkań muzycznych pt. „Salonik Ogińskiego”. Goście mogli wysłuchać przy filiżance kawy lub herbaty, wykonań młodych adeptów sztuki muzycznej. Muzycznym uniesieniom towarzyszył również wernisaż prac plastycznych wyróżnionych w szkolnym konkursie.

30 października o godz. 14:00 w Sali Sportowej Szkoły rozpoczęło się wielkie świętowanie. Na początku w odpowiedni anturaż wprowadził gości występ Chóru Szkoły Muzycznej „Incendio” pod dyrygenturą nauczyciela Sebastiana Skrzypkowskiego. Następnie, po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły, odśpiewano wspólnie hymn państwowy. Prowadzący przywitali znamienitych gości, wśród których znaleźli się m.in.: Poseł na Sejm Maria Koc, poseł na Sejm Marek Sawicki, gospodarz miasta Sokołów Podlaski Burmistrz Bogusław Karakula wraz z zastępcą Krzysztofem Dąbrowskim, Przewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Hardej, Wójt Gminy Sokołów Podlaski Janusz z Zastępcą Wójta Ewą Waszkiewicz, Prezes Zarządu PUiK Zbigniew Bocian, dyrektorzy i kierownicy miejskich jednostek podległych Miastu Sokołów Podlaski.

Słowo do zgromadzonych wygłosiła Dyrektor dr Aneta Mroczek. Swoje przemówienie ukoronowała wykonaniem ujmującego utworu na fortepianie. Odbiór widowni był niesamowity: gromkie brawa, łzy wzruszenia oraz wiele szczerych uśmiechów.

Ważny punkt w scenariuszu obchodów mieli również uczniowie klas pierwszych, którzy uroczyście ślubowali oraz zostali pasowani na uczniów Szkoły przez Panią Dyrektor. Odbyło się także rozdanie nagród laureatom Wewnątrzszkolnego Konkursu Plastycznego „Muzyczna ma już 5 lat”, a wyróżniający się nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni otrzymali z rąk Anety Mroczek Nagrody Dyrektora.

Z ust wielu gości popłynęły liczne słowa uznania oraz serdeczne życzenia na dalsze lata pracy, co było swoistym dowodem na to jak szerokie jest grono przyjaciół i miłośników Szkoły Muzycznej w Sokołowie Podlaskim.

Wszystkie elementy oficjalnych obchodów przeplatane były występami uczniów oraz nauczycieli Szkoły. Największą furorę zrobiło brawurowe wykonanie przez Ogiński Band utworu „Mamma mia” z repertuaru zespołu ABBA. Nietuzinkowa choreografia, oszałamiające dźwięki oraz wystrzałowy układ taneczny idealnie podsumowały celebrę 5-lecia działalności Szkoły, w której nigdy nie brakowało pomysłowości oraz odwagi, by realizować najśmielsze marzenia i plany.

Jako uroczyste zwieńczenie obchodów, jak zwykło się na urodzinach czynić, poczęstowano wszystkich gości wyśmienitym tortem.

Podsumowując, po przyswojeniu tych niepowtarzalnych emocji, zostaje jedynie zadać pytanie: skoro na pierwszym jubileuszu było tak hucznie i podniośle, to czego należy spodziewać się za 5 lat? Jednego można być pewnym – „Muzyczna” zawsze wymyśli coś nieprawdopodobnego i ponownie udowodni, że dla nich nie ma rzeczy niemożliwych.
Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie24.pl objęło patronatem medialnym Jubileusz Szkoły Muzycznej I stopnia im. M.K. Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim.Relacja: Kacper Stalewski – nauczyciel klasy akordeonu
Fot. Maciej Tomaszewski

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
do bebkowa Śr. 08.11.2023 21:28:57

Maria Koc jest naszym przedstawicielem. I ją popieramy.

pokorny Wt. 21.11.2023 18:40:23

"Jubileusz za nami, a my cieszymy się, że o nas piszą 😀🥰🎶 Zachęcamy do lektury ❗👇" Tak jest na fb szkoły, a okazuje się, że sami się chwalą.

bebkowa Śr. 08.11.2023 06:38:39

Protestuję! Poseł na Sejm Maria Koc - wielką literą, Zastępca Wójta Ewa Waszkiewicz - wielką, Prezes Zarządu PUiK Zbigniew Bocian - wielką. A nauczyciel Sebastian Skrzypkowski? Małą. Stop dyskryminacji!

wandzia Wt. 21.11.2023 18:35:20

I to napisał ktoś z podlasie 24pl? Nie wierzę, takie kadzenie, że aż nieładnie. Trochę skromności.