Biała Podlaska

Justyna Gorczyca nową wiceprezydent miasta Biała Podlaska

Region Pon. 13.05.2024 16:16:35
13
maj 2024

Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk powołał swojego zastępcę. Została nim Justyna Gorczyca.

W poniedziałek, 13 maja, w sali konferencyjnej UM Biała Podlaska, odbyło się spotkanie z dziennikarzami, podczas którego Michał Litwiniuk powołał na stanowisko wiceprezydenta miasta Justynę Gorczycę, wieloletniego samorządowca, która pracowała m. in.: w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego a w ostatnich latach była głównym specjalistą ds. lokalizacji inwestycji w urzędzie miasta. Prezydent podziękował także za współpracę swojemu dotychczasowemu zastępcy - Maciejowi Buczyńskiemu, który od 14 maja będzie pełnić funkcję dyrektora Bialskiej Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Na tym stanowisku zastąpi on Małgorzatę Bogusz.

- Od ponad 5 lat kieruję zespołem fachowców, oddanych swojej pracy, zaangażowanych w codzienny rozwój Białej Podlaskiej. Jesteśmy dumni i wdzięczni mieszkańcom naszego miasta za to, że wystawili nam w ostatnich wyborach samorządowych tak świetną ocenę. Dzisiaj chcemy podziękować ze te ponad pięć lat wspaniałej współpracy jednemu z nas, zastępcy prezydenta miasta Maciejowi Buczyńskiemu - mówił podczas konferencji prezydent Michał Litwiniuk.

Maciej Buczyński był jedynym zastępcą prezydenta miasta Biała Podlaska w trakcie jego 5 - letniej kadencji. Pełnił swój urząd już jako doświadczony samorządowiec, mający za sobą pracę na stanowiskach kierowniczych naczelnika wydziału Promocji i Rozwoju UM oraz zastępcy skarbnika miasta. Maciej Buczyński nie należy do żadnej partii, ale Koalicja Obywatelska wystawia go w nadchodzących wyborach do europarlamentu. W ostatnim czasie wygrał konkurs na stanowisko kierownika Delegatury Urzędu Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej. Ta nominacja wymusiła powołanie nowego zastępcy prezydenta miasta Biała Podlaska, którym została Justyna Gorczyca, dotychczasowy naczelnik wydziału Urbanistyki UM.

Nowa wiceprezydent opowiedziała nam o swoim doświadczeniu zawodowym.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.