Lubartów

Kliknęła w fałszywy link, podała dane karty i straciła ponad 5000 złotych

Region Czw. 22.02.2024 13:44:47
22
lut 2024

Mieszkanka powiatu lubartowskiego chciała sprzedać w sieci rowerek dziecięcy. Oszust wysłał sprzedającej fałszywy link. Kobieta zgodnie ze wskazówkami wpisała dane karty i straciła z niej 5400 złotych.

Do oszustwa doszło kilka dni temu. Mieszkanka powiatu lubartowskiego chciała sprzedać przez internet rowerek dziecięcy. Zaraz po ukazaniu się ogłoszenia w sieci, pojawił się kupujący. Poinformował, że chętnie zakupi rower i zapytał czy możliwa byłaby wysyłka kurierem z przedpłatą. Sprzedająca zgodziła się na taką formę i za niedługi czas dostała screena z potwierdzeniem wykonania przelewu na kwotę 300 złotych. Następnie na swoim adresie mailowym weszła w przesłaną przez oszusta wiadomość, a później w link do firmy zajmującej się dostarczeniem przesyłki. Kobieta nie mogła się zalogować, więc została poinformowana przez kupującego, że należy dokonać identyfikacji karty płatniczej i weryfikacji bezpieczeństwa. Sprzedająca podała dane karty i zaraz po tym z konta zostały wykonane dwa przelewy na łączną kwotę 5400 złotych. Niestety, ale dopiero po SMS-ach weryfikujących przelewy kobieta zorientowała się, że została oszukana.

Policja przypomina jeżeli sprzedajemy w sieci jakąkolwiek rzecz, nie podajemy nigdy danych swojej karty płatniczej. Starajmy się korzystać tylko ze zweryfikowanych stron sprzedażowych.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.