Kraj

Kochasz sporty zimowe a wyjazd w góry jest niemożliwy? Oto kilka propozycji

Region Pon. 22.01.2024 16:54:58
22
sty 2024

Pierwsze tygodnie nowego roku przywitały nas śniegiem i zimową aurą. Na trwające, bądź szybko zbliżające się ferie to dla miłośników zimowych sportów wspaniała wiadomość. Czasami jednak wyjazd w góry nie jest możliwy. Co w takim razie zrobić, aby poczuć klimat zimowych aktywności?

Alternatywą dla wyjazdu w góry, który jest dość czasochłonny i kosztowny, jest jednodniowy wypad na stoki położone bliżej w województwie lubelskim czy świętokrzyskim.

Stok w Rąblowie – województwo lubelskie
Stacja narciarska jest kompleksowo wyposażona. Swoim gościom oferuje pełen zakres udogodnień. Posiada 4 wyciągi narciarskie oraz 2 wypożyczalnie sprzętu zimowego, efektywny system naśnieżania oraz oświetlenie sztuczne, umożliwiające korzystanie z tras także po zmroku. Dodatkowo na terenie ośrodka dostępne są atrakcje, takie jak „ośla łączka”, snowpark, serwis sprzętu zimowego, trasa saneczkowa i karuzela dla dzieci. Czynny w sezonie od godziny 9:00 do 21:00.

Stok w Kazimierzu Dolnym – województwo lubelskie
Stok otwarty w sezonie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-21:00 wyposażony jest w 6 tras o długości od 110 do 590 metrów. Przy stoku działa szkółka narciarska, dla tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą. Oprócz tego darmowy parking, oraz wiele punktów gastronomicznych zlokalizowano w pobliżu stoku. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia nart lub snowboardu.

Stok w Parchatce – województwo lubelskie

Stok wyposażony jest w trzy trasy, jedną o długości 75 metrów oraz 2 trasy 420-metrowe. Otwarty codziennie w godzinach 10:00-21:00. Przy stoku funkcjonuje szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu oraz punkty gastronomiczne.

Stok Bałtów – województwo świętokrzyskie

„Szwajcaria Bałtowska” stacja narciarska, której otwarcie miało miejsce w 2006 roku. Na początku oferowała dwie trasy zjazdowe o łącznej długości 900 metrów oraz dwa wyciągi orczykowe. Obecnie stała się największym ośrodkiem narciarskim w województwie świętokrzyskim. Łączna długość tras zjazdowych wynosi teraz imponujące 2500 metrów, obejmując 5 różnorodnych tras. Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia oraz punkty gastronomiczne. Otwarta w poniedziałek – czwartek 9:00–20:00, piątek 9:00–21:00, sobota 9:00–00:00, a w niedziele 9:00–20:00.

Pamiętajmy, że przed wyjazdem warto się upewnić czy dany stok jest na pewno otwarty, gdyż warunki pogodowe mogą sprawić, że niestety pojedziemy na darmo.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.