Siemiatycze

Kolejne wsparcie z powiatu siemiatyckiego dla Ukrainy

Region Pt. 31.03.2023 15:08:22
31
mar 2023

Ambulans medyczny to kolejny dar powiatu siemiatyckiego dla Czerwonogradzkiego rejonu w Ukrainie. Decyzję o przekazaniu miastu partnerskiemu używanej karetki z zasobów szpitala powiatowego w Siemiatyczach podjął Zarząd Powiatu Siemiatyckiego, o czym na sesji Rady Powiatu w piątek, 31 marca poinformował starosta Marek Bobel.

Na sesji gośćmi byli: starosta Czerwonogradu Andrzej Porycki i radny powiatu Igor Szyba – jak poinformowano najmłodszy radny w całej Ukrainie, który mandat zdobył kilka dni po ukończeniu 18 roku życia.

Starosta Czerwonogradu, który nie po raz pierwszy gościł w powiecie siemiatyckim opowiadał jak wygląda życie na Ukrainie i jakie znaczenie ma pomoc przekazywana przez powiat siemiatycki. Zwracał uwagę na duże potrzeby dotyczące samochodów, które są wykorzystywane na froncie i w wyniku działań wojennych ulegają szybkiemu zniszczeniu. Tak stało się z jednym z pojazdów, który zastał przekazany przez powiat siemiatycki. Pojazd został zniszczony, ludzie nim jadący zginęli – informował Andrzej Porycki. Jako symboliczny wyraz podziękowania przekazał na ręce starosty Marka Bobla flagę.

Bezpośrednio po sesji podpisano umowę o przekazaniu ambulansu jako pomocy dla Ukrainy i w obecności radnych, przedstawicieli służb mundurowych, dyrekcji i pracowników SP ZOZ przekazano pojazd przedstawicielom rejonu Czerwonogradzkiego.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.