Łuków

Konferencja edukacyjna na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Łukowie

Region Śr. 19.04.2023 07:04:09
19
kwi 2023

Już w najbliższy piątek, 21 kwietnia w Łukowie odbędzie się konferencja edukacyjna na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa, połączona z obchodami jubileuszu 5-lecia działalności Klubu „Ostoja”. Temu wydarzeniu patronują Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.

Konferencja pod hasłem „Krew darem życia” odbędzie się w piątek, 21 kwietnia w auli I LO im. T. Kościuszki. Rozpocznie się o godzinie 12.00. Wydarzenie ma mieć charakter otwarty, ale grupą docelową jest młodzież ze szkół średnich. To dla nich przewidziane są prelekcje, które poprowadzą przedstawiciele Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, partner wydarzenia.

Podczas konferencji łukowski klub Honorowych Dawców Krwi „Ostoja”, który będzie świętował jubileusz 5-lecia działalności, podsumuje też II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Oddaj krew – ratuj życie”, któremu patronowało Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia. W trakcie konferencji wręczone zostaną także odznaczenia dla zasłużonych osób.

Patronat honorowy nad konferencją objął starosta łukowski Dariusz Szustek. Partnerami wydarzenia są: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, gmina Stanin oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Patronat medialny sprawują m.in. Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.