Lubartów

Kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem

Region Pon. 18.09.2023 13:28:22
18
wrz 2023

Lubartowscy kryminalni zatrzymali 36 i 39-latka podejrzanych o kradzież z włamaniem. Ich łupem padły m.in. elektronarzędzia, aparat fotograficzni i motorower z jednej z posesji w gminie Ostrówek. Wobec obu mieszkańców powiatu lubartowskiego zastosowano dozór policyjny.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 13/14 września. Kradzież sprzętu zgłosił właściciel. Jak oświadczył, złodzieje weszli przez okno w budynku mieszkalnym. Skradzione zostały m.in.: elektronarzędzia, motorower, aparat fotograficzny i sprzęt wędkarski. Po zgłoszeniu, funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania za sprawcą tej kradzieży. W toku własnych ustaleń i wykonanych czynności lubartowscy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn: 36-letniego mieszkańca gminy Lubartów i 39-letniego mieszkańca gminy Ostrówek. Zaskoczeni sprawcy zostali zatrzymani w mieszkaniu jednego z nich.

Łączna wartość odzyskanych sprzętów to blisko 5 tysięcy złotych.

W ubiegłą sobotę Prokurator zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.