Węgrów

Laureaci II miejsca TOP REGIONU 2020 w kategorii INWESTYCJA ROKU

Region Czw. 04.02.2021 14:49:00
04
lut 2021

4 lutego kolejni laureaci TOP REGIONU 2020 gościli w siedzibie Katolickiego Radia Podlasie w Siedlcach. II miejsce w kategorii INWESTYCJA ROKU 2020, decyzją internautów zajęła akcja zakupu nowego respiratora dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Węgrowie.

Z wyróżnionymi w plebiscycie laureatami: starostą węgrowską Ewą Besztak i dyrektorem SP ZOZ w Węgrowie Arturem Skórą rozmawiał w programie Dzień dobry Podlasie Marcin Jabłkowski. POSŁUCHAJ

Jesienią ubiegłego roku do węgrowskiego szpitala dotarł respirator zakupiony z inicjatywy Starosty Węgrowskiej Ewy Besztak, z poparciem burmistrzów i wójtów z powiatu. W kosztach partycypowały bowiem wszystkie samorządy powiatu węgrowskiego. Wiosną, gdy wybuchła epidemia, w trakcie posiedzenia Społecznej Rady SP ZOZ pani starosta Ewa Besztak wystąpiła z inicjatywą zakupu dodatkowego respiratora do węgrowskiego szpitala. Respirator stacjonarny model Evita V300 kosztował ponad 100 tys. zł. Oprócz tego udało się zakupić urządzenie do dezynfekcji Nocospray 1000 o wartości niemal 15 tys. zł. Urządzenia w ciągu kilku miesięcy znalazły się na wyposażeniu szpitala. Węgrowski szpital jest obecnie wyposażony w 7 respiratorów, co w zupełności zabezpiecza aktualne potrzeby placówki.

Przypomnijmy, że INWESTYCJĄ ROKU 2020 decyzją Internautów zostało Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego STACJA SOKOŁÓW. III miejsce zajęło Centrum Turystyki Kajakowej w Drohiczynie.


EŁ [ja]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.