Garwolin

Ludowy festiwal smaków w Borowiu

Region Czw. 20.06.2024 12:22:35
20
cze 2024

W ostatnia niedzielę czerwca odbędzie się w Borowiu festiwal, jakiego do tej pory nie było. Jedenaście kół gospodyń wiejskich przygotuje potrawy regionalne według zapomnianych już przepisów naszych babć, będą też opowieści o recepturach tradycyjnych potraw, a wszystko to przy ludowej muzyce w wykonaniu znanej i lubianej kapeli Staręgów.

30 czerwca o godzinie 15:00, po raz pierwszy w Borowiu odbędzie się Ludowy Festiwal Smaków Gminy Borowie. - O kulinarną i regionalną oprawę imprezy zadba aż 11 kół gospodyń wiejskich z terenu gminy. Są to KGW z Chromina, Filipówki, Głoskowa, Iwowego, Słupa Pierwszego, Wilchty, Borowia, Lalin, Jaźwin, Łopacianki i Nowej Brzuzy. Każde KGW przygotuje jedną potrawę regionalną, którą wykonywały nasze babcie, a teraz zupełnie ich już nie znamy, a następnie odbędzie się prezentacja potraw – mówi Katarzyna Iwaniec, dyrektor GOK i dodaje, że przy każdej takiej prezentacji przewodnicząca koła opowie, jak została przygotowana potrawa oraz z jakich produktów. Będzie możliwość degustacji tych smakołyków, a o dobrą zabawę zadba kapela Staręgów.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z Katarzyną Iwaniec – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.