Łuków

Łuków: Targi Kreatywnych Kobiet

Region Niedz. 17.03.2024 16:37:04
17
mar 2024

Już po raz szósty odbyły się w Łukowie Targi Kreatywnych Kobiet. Tym razem kramy stanęły na Placu Solidarności i Wolności. Był za to jak co roku konkretny cel charytatywny. Podczas targów pomagano Mateuszowi Drosiowi. Zebrano dla niego ponad 5 tys. zł.

Targi Kreatywnych Kobiet to wydarzenie wymyślone i organizowane od sześciu lat przez grupę pań. Na targi zapraszani są lokalni przedsiębiorcy i artyści. W tym roku po raz pierwszy targi odbyły się na nie „pod dachem”, ale na Placu Solidarności i Wolności. Królowały słodkie wypieki, ufundowane przez głównego sponsora wydarzenia oraz palmy. Wykonali je uczniowie i przedszkolaki z różnych miejscowości powiatu łukowskiego. Było ich blisko 500.

Cały dochód ze sprzedaży ciast i palm zostanie przekazany Mateuszowi Drosiowi, który po poważnym wypadku potrzebuje specjalistycznego leczenia i rehabilitacji. Jak informują nas Kreatywne Kobiety, dzięki ofiarności mieszkańców udało się zebrać dokładnie 5 tysięcy 244 złote i 97 groszy.

Podczas Targów Kreatywnych Kobiet ogłoszono też wyniki konkursu „Pomocna Palemka”. Pierwsze miejsce przyznano Szkolnemu Kołu Wolontariatu z Wólki Domaszewskiej. W nagrodę wszyscy członkowie koła otrzymali bilet do kina. Za drugie miejsce, które zdobył Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym, nagrodą są zajęcia karate u Pawła Głowackiego. Trzecie miejsce w konkursie zajął klasa IC ze Szkoły Podstawowej w Łukowie. W nagrodę może liczyć na niespodziankę ufundowaną przez Zielony Gaj.

Kreatywne Kobiety dziękują wszystkim za pomoc przy organizacji targów, wszystkim wystawcom i wszystkim kupującym.

Targom Kreatywnych Kobiet, które odbyły się w niedzielę 17 marca, patronowały Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.zdjęcia: Kreatywne Kobiety/podlasie24

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.