Garwolin

Maciejowice: pomimo pandemii nie zwalniają inwestycyjnego tempa

Region Wt. 16.02.2021 09:36:22
16
lut 2021

W nadwiślańskiej gminie realizowane są duże i kosztowne projekty, jak kontynuacja budowy oczyszczalni ścieków, inwestycje wodociągowo- kanalizacyjne, drogowe, gazyfikacja. Jeszcze w tym roku rozpocznie się też budowa nowej siedziby władz samorządowych gminy.

Władze samorządowe gminy Maciejowice stawiają na dynamiczny rozwój infrastruktury technicznej, która sprzyja właściwemu rozwojowi niemal wszystkich dziedzin życia gospodarczego i społecznego. Na tegoroczne inwestycje zapisano w budżecie prawie 7 mln zł, ale gmina złożyła też wnioski o dofinansowanie zaplanowanych zadań środkami rządowymi czy samorządu Mazowsza. - To kolejny, bardzo ambitny, proinwestycyjny i prorozwojowy budżet w tych trudnych czasach, gdzie rozwój gminy i dobro mieszkańców jest dla nas najważniejsze. Chcemy, by gmina się rozwijała, by żyło się lepiej, łatwiej i wygodniej dla mieszkańców, nadrabiamy zaległości lat poprzednich, realizując inwestycje wyczekiwane przez mieszkańców- mówi wójt gminy Tomasz Kwiatkowski.

Jak podkreśla gospodarz gminy, są to duże i kosztowne projekty, wśród nich m.in. budowa oczyszczalni ścieków za kwotę 6,5 mln zł, z czego 5 mln zł stanowią środki pozyskane z zewnątrz. 2 mln zł gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę nowej  siedziby władz samorządowych, która jeszcze w tym roku się rozpocznie. Zmodernizowany zostanie dach na budynku szkoły w Samogoszczy, realizowane są inwestycje wodociągowo- kanalizacyjne, a niebawem zakończenie wodociągowania gminy, drogowe, gazyfikacja, wykonanie sieci światłowodowej oraz poprawa sygnału teleinformatycznego oraz wiele innych inwestycji czy pierwszy etap modernizacji stacji uzdatniania wody w Pogorzelcu...


WJ/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Ryszard Bogusz Śr. 17.02.2021 18:26:57

Brawo tak trzymac