O tym się mówi

Maria Koc: Musimy bronić pamięci o Janie Pawle II, bo środowiska postkomunistyczne chcą zniszczyć naszą tożsamość

Region Czw. 09.03.2023 09:32:45
09
mar 2023

Senator Prawa i Sprawiedliwości Maria Koc w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim odniosła się do reportażu nadanego w jednej z komercyjnych telewizji, w którym Janowi Pawłowi II-mu zarzucono zaniedbania w walce z pedofilią. Doniesienia dziennikarzy nazwała atakiem na polską narodową tożsamość i próbę rozbicia społeczeństwa.

Maria Koc w audycji O Tym Się Mówi stwierdziła, że w dalszym ciągu są w Polsce środowiska, które chcą poróżnić Polaków, a najlepszym pomysłem temu służącym, wydaje im się atak na narodowe świętości. Rozmówczyni Marcina Jabłkowskiego zapewniła jednocześnie, że te próby nie przyniosą rezultatu, bo Polacy kochają Papieża i nie dadzą sobie wmówić kłamstw serwowanych na podstawie donosów i materiałów opracowywanych przez służby minionego ustroju.

Pytana, czy odpowiedź polityków PiS na „rewelacje” TVN była odpowiednia, senator Koc powiedziała, że nie mogła być inna. Jej zdaniem, nie można pozwolić, aby w przestrzeni publicznej bezkarnie obrażać pamięć papieża – Polaka. Jak podkreśliła, środowiska postkomunistyczne mają wielki wpływ na media, z których wiedzę czerpie między innymi młode pokolenie i bez jasnego, i zdecydowanego głosu zdeformowany obraz historii może się utrwalić. POSŁUCHAJ
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.