Siemiatycze

Marsz Godności i 11. Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jesteśmy Razem” w Siemiatyczach

Region Pon. 15.05.2023 14:31:27
15
maj 2023

Po raz kolejny osoby niepełnosprawne spotkają się w Siemiatyczach. W środę, 17 maja odbędzie się tam 11. Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jesteśmy razem”, w której wezmą udział niepełnosprawni podopieczni placówek oświatowych z województwa podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Tradycyjnie zawody sportowe rozpocznie Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych prowadzony ulicami Siemiatycz.

Organizatorami Spartakiady są: Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach i Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Siemiatyczach. Organizatorzy chcą połączyć rywalizację sportową z pozytywnymi przeżyciami, dlatego zabiegają o połączenie współzawodnictwa z zachowaniem zasad fair play z radosną zabawą.

Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych przejdzie ulicą 11 Listopada w godzinach 9.30 – 10.00. Następnie w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Świętojańskiej 25 w Siemiatyczach rozpocznie się Spartakiada. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców do przyłączenia się do Marszu Godności oraz do kibicowania uczestnikom zmagań sportowych.

Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl objęły Spartakiadę patronatem medialnym.

Uwaga kierowcy, w związku z „Marszem Godności Osób Niepełnosprawnych”, w środę, 17 maja w godzinach 9.30. – 10.00 wystąpią utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 19 - ul. 11 Listopada w Siemiatyczach na odcinku od Hali Widowiskowo – Sportowej MOSiR do Placu Jana Pawła II w Siemiatyczach.

Grafika: ZSS Siemiatycze

Foto: ABol / Archiwum
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.