Siemiatycze

Meritis pro Familia – odznaczeni za zasługi dla rodziny

Region Pon. 26.09.2022 09:02:05
26
wrz 2022

W niedzielę, 25 września, podczas uroczystości z okazji Święta #WdzięczniPolskiejWsi w Ostrowi Mazowieckiej, minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg wręczyła 12 honorowych odznak Meritis pro Familia osobom, które w promują wychowanie w rodzinie opartej na wartościach chrześcijańskich i patriotycznych.

Jednymi z odznaczonych są państwo Justyna i Grzegorz Boguccy z miejscowości Żebry w gminie Nur, podczas odbierania odznaczenia towarzyszył im syn Hubert.
Wydarzenie to, tak komentuje pani Justyna: „Dzisiejsza uroczystość w Ostrowi Mazowieckiej stanowi ważny element w naszym życiu. Odznaka otrzymana z rąk Pani Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg to dla nas ogromne wyróżnienie”.

Państwo Boguccy wychowują trójkę dzieci: Huberta, Olę i Michasia. W biogramie odznaczonych podkreślono, że rodzina włącza się w pomoc dzieciom. Trudne próby życiowe, których doświadczyli uwrażliwiły ich na potrzeby innych rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji, a ich samych jako rodzinę uczyniły silniejszą.

Odznaka została przyznana za niestrudzone kształtowanie młodych charakterów. Pokazywanie własnym przykładem – jak można aktywnie włączać się w pomoc potrzebującym dzieciom.

Państwa Justynę i Grzegorza znamy z anteny Radia Podlasie, z rodzicami chorującego na SMA Michasia spotykaliśmy się w czasie, gdy zbierali pieniądze na „najdroższy lek świata”. Dzięki wsparciu 160 tysięcy osób udało się zebrać potrzebną sumę ponad 9,4 mln zł by ratować zdrowie chłopca. Przez kilka miesięcy Radio Podlasie i portal podlasie24.pl towarzyszyły Michasiowi w jego walce o lek, zbiórkę wpierali nasi słuchacze i czytelnicy.

http://podlasie24.pl/siemiatycze/region/-michas-bogucki-walczy-z-sma--pomoz-2fe69.html

Odznaka Meritis pro Familia jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem przyznawanym przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej osobom fizycznym, a także organizacjom oraz instytucjom za zasługi w zakresie promowania postaw prorodzinnych i patriotycznych. Odznaczenia przyznano po raz trzeci.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.