Garwolin

Miał się urodzić dopiero... za 35 lat. Mężczyzna zatrzymany z fałszywym prawem jazdy

Region Śr. 15.05.2024 16:09:33
15
maj 2024

Policjanci z garwolińskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę, który podczas kontroli drogowej posłużył się podrobionym dokumentem. 21-letni obywatel Nepalu zgodnie z wpisem na okazanym prawie jazdy miał się urodzić dopiero za 35 lat. Policjanci zatrzymali dokument. W sprawie 21-latka zostało wszczęte postępowanie. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 14 maja przed godziną 23:00 policjanci z garwolińskiej drogówki w Starym Pilczynie (gm. Łaskarzew) zatrzymali do rutynowej kontroli samochód osobowy. - W jej trakcie nabrali podejrzeń, że dokument wręczony przez kierowcę, może być podrobiony. Data urodzenia posiadacza zaskoczyła policjantów. Według wpisu mężczyzna miał się urodzić w 2059 roku. Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na różnice w grafice, brak zabezpieczeń i znaków wodnych. Sam blankiet był nierówno przycięty i zalaminowany. Nie było na nim informacji o organie wydającym oraz podpisu posiadacza. Wszystkie te szczegóły wskazywały, że dokument może być fałszywy - informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

Policjanci zatrzymali dokument, a pojazd przekazali uprawnionej osobie. W sprawie 21-latka zostało wszczęte postępowanie. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.