Łuków

Mieszkańcy gminy Łuków zdecydują na co przeznaczyć Fundusz Sołecki

Region Śr. 13.08.2025 09:11:28
13
sie 2025

Mieszkańcy 36 sołectw znajdujących się na terenie gminy Łuków będą wkrótce mieli okazję zdecydować na co przeznaczyć w przyszłym roku pieniądze pochodzące z Funduszu Sołeckiego. Decyzję podejmą podczas spotkań, które rozpoczną się 22 sierpnia. Jako pierwsi spotkają się mieszkańcy Dminina.

Każdy samorząd, który ma Fundusz Sołecki, był zobowiązany przedstawić do końca lipca wyliczenia, ile pieniędzy będzie miało do rozdysponowania dane sołectwo. Takie zestawienie przygotowano w Urzędzie Gminy Łuków. Najpierw wyliczenia poznali sołtysi. Następnie ustalono harmonogram spotkań, na których ostateczną decyzję o przeznaczeniu pieniędzy z Funduszu Sołeckiego będą podejmować mieszkańcy. Jak mówi nam Mariusz Osiak, wójt gminy, spotkania rozpozna się 22 sierpnia i potrwają do 23 września. Jako pierwsi spotkają się mieszkańcy Dminina.

Na terenie gminy Łuków znajduje się 36 sołectw. W ramach Funduszu Sołeckiego trafi do nich blisko 1,4 mln zł. Największe kwoty otrzymają największe sołectwa, czyli Dąbie, Gołaszyn, Gręzówka, Krynka, Łazy, Ryżki, Świdry i Zalesie. Natomiast najmniej liczne sołectwo w gminie Łuków, czyli Rzymy Las, będzie mieć do wydania dokładnie 17 tys. 350 zł.



zdjęcia: UG Łuków/archiwum podlasie24
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Grzegorz Czw. 14.08.2025 07:55:02

Są to śladowe kwoty na miejscowość.Wstyd nawet niema miliona dla wszystkich sołectw razem.

Adam Kowalski Czw. 14.08.2025 18:01:27

Pieniądze powinny być przeznaczone na zakup bądź naprawę tlumnikow u motorków synków gospodarzy którzy czynią hałas w mieście nawet o północy. Było kiedyś odekwatne określenie gościa jeżdżącego po wsi w marynarce i berecie motorem bez tlumnika i chyba to wraca

Waldek Czw. 14.08.2025 07:59:40

Z KPO po 500 000 tyś na podmiot z sołeckiego po 15......20 000 na miejscowość. Kpina na całego