Biała Podlaska

Modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła

27
lut 2024

Modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła, to cykliczna akcja modlitewna w parafii Św. Michała Archanioła. W lutym, w sposób szczególny do modlitwy zaproszone są osoby dotknięte depresją. Msza święta w czwartek, 29 lutego rozpocznie się o godz. 18.00.

- Jak każdego 29 dnia miesiąca, modlimy się za wszystkich chorych i cierpiących fizycznie i duchowo. W lutym w sposób szczególny do modlitwy zapraszamy osoby dotknięte depresją. 23 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Depresją, stąd zrodziła się myśl, aby pomodlić się szczególnie za osoby, których ta choroba dotyka. Jak pokazują statystyki, w 2023 roku epizod depresyjny wystąpił u ponad 109 tys. w Polsce, a depresja jest zaliczana do najczęstszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Stąd chcemy otoczyć te osoby naszą modlitwą i duchowym wsparciem. Pamiętamy, że pierwszymi sakramentami uzdrowienia są sakrament chorych i spowiedź. Dlatego już od godz. 17.30 będziemy czekać w konfesjonale na wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania" – mówi prowadzący modlitwę ks. Michał Gosk.

Po zakończonej Eucharystii przewidziany jest obrzęd błogosławieństwa wody, soli i świec, który poprzedzony będzie krótką katechezą nt. sakramentaliów. Centralnym punktem wydarzenia będzie modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Kolejna modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła jest planowana we wtorek, 26 marca. Wówczas do modlitwy w sposób szczególny duszpasterze do modlitwy zapraszają małżeństwa zmagające się z problemem niepłodności.
-----------------
29 dzień miesiąca jest związany z 29 września, gdy obchodzimy święto naszego patrona św. Michała oraz towarzyszących mu Archaniołów Gabriela i Rafała. To właśnie potężne wstawiennictwo św. Michała motywuje nas do gorliwej modlitwy za jego przyczyną szczególnie, gdy prosimy o łaskę uzdrowienia i uwolnienia. Jak mówimy w najpopularniejszej z modlitw do św. Michała, by (...) wspomagał nas w walce duchowej oraz chronił od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa " – wyjaśnia ks. kan. Henryk Jakubowicz, proboszcz parafii.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.