Patronat medialny

Motocyklowy Rajd Pamięci Gen. Andersa – kolejne spotkania z Polakami

Region Pon. 03.06.2024 16:25:16
03
cze 2024

Motocykliści z Rajdu katyńskiego Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 30 maja spędzili w Kirgistanie, gdzie proboszczem katolickiej parafii jest polski misjonarz ks. Janusz Potok. Jak wyjaśnia kapłan od 19 lat posługujący na wschodzie, w Dżalalabadzie stacjonowała Armia Andersa. Kirgistan to też miejsce, gdzie byli wywożeni Polacy na zsyłki.

- Kirgistan, to biedny kraj - mówi polski misjonarz i zwraca uwagę na biedę i niski poziom edukacji w tym państwie, gdzie zaledwie około 40% mieszkańców umie czytać. Problem dotyczy dorosłych i dzieci. Jak podkreśla rozmówca Katolickiego Radia Podlasie, gdyby nie pomoc Caritas Polska i akcja „Tornister pełen uśmiechów” wielu rodziców nie byłoby stać na wyposażenie dziecka do szkoły.

Uczestnicy Rajdu Pamięci Generała Andersa w Kirgistanie wzięli udział we Mszy Św. po czym wyruszyli w dalszą drogę odwiedzając cmentarze, na których złożone są szczątki żołnierzy Armii Generała Andersa. Dotarli do Uzbekistanu, a późnym wieczorem zatrzymali się na nocleg w pobliżu granicy Uzbekistan – Tadżykistan.

Organizatorem Rajdu jest Fundacja Rajd Katyński i Stowarzyszenie Kocham Polskę. Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie24.pl po raz drugi objęły Rajd Pamięci Generała Andersa patronatem medialnym.

Z komandorem Rajdu – Wojciechem Borzymem oraz z misjonarzem goszczącym motocyklistów, korzystając z możliwości jakie dają łącza internetowe i telefoniczne, rozmawiała Agnieszka Bolewska-IwaniukFoto: Wojciech Borzym, Stowarzyszenie Kocham Polskę
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.