Biała Podlaska

Najpiękniejsze konie zimnokrwiste. W Tucznej odbyła się wojewódzka wystawa

Region Niedz. 31.07.2022 18:56:50
31
lip 2022

Po raz 14. w Tucznej odbyła się Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych. Piękne zwierzęta, dawniej wykorzystywanie m.in. do prac polowych, dziś to przede wszystkim konie wystawowe i przyjaciele człowieka.

W niedzielę, 31 lipca w Tucznej wystawcy z kilku województw zaprezentowali konie ras zimnokrwistych podczas zorganizowanej po raz XIV Wojewódzkiej Wystawy Koni Zimnokrwistych. Widzowie oraz jury mogli obejrzeć 30 klaczy i ogierów ras m.in.: sokólskiej, ardeńskiej oraz Polski Koń Zimnokrwisty.
Jury oceniające konie jest niezależne, co sprawia, iż hodowcy chętnie biorą udział w pokazie.
Wydarzenie jakim jest wystawa już bardzo mocno wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych Gminy Tuczna. To także okazja do spotkania się hodowców, wymiany doświadczeń, a także spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, podziwiając piękne, majestatyczne i masywne zwierzęta. Więcej w rozmowie z Radiem Podlasie opowiedzieli Zygmunt Litwiniuk, wójt gminy Tuczna oraz Mariusz Kiczyński, przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego.O koniach ras zimnokrwistych można powiedzieć dużo. Warto poznać ich charakterystykę, sposób hodowania oraz jak przygotowuje się je do wystawy. O tym wszystkim Radiu Podlasie opowiedzieli hodowcy z wieloletnim doświadczeniem.Gmina Tuczna od lat współpracuje ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego
w Warszawie, realizując różnego rodzaju projekty oraz współpracując przy organizacji tej wystawy.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.