Siemiatycze

Niemal 77% przyszłorocznego budżetu powiatu siemiatyckiego to inwestycje

Region Wt. 05.12.2023 10:37:18
05
gru 2023

Takiego budżetu w historii powiatu siemiatyckiego jeszcze nie było - mówi o przyszłorocznych planach finansowych starosta siemiatycki Marek Bobel.

- I dochody i wydatki są na niespodziewanym poziomie. Przewidywane dochody to ponad 277 mln zł (niemal 278 mln zł), a wydatki na poziomie ponad 283 mln zł. To jest niesamowita kwota, jak na powiat siemiatycki (powiat 45-tysięczny). Co szczególnie cieszy nas samorządowców ale też i mieszkańców powiatu, to ogrom środków, jakie wydajemy na inwestycje.

Inwestycje wraz z remontami dróg w trzech gminach to 217 mln zł, co daje niemal 77% budżetu. Dodatkowo przygraniczne gminy w ramach pozyskanych środków rządowych także będą remontowały drogi powiatów. To inwestycje, które zdaniem starosty zmienią oblicze powiatu.

24 listopada podczas posiedzenia stałych komisji, Rada Powiatu Siemiatyckiego zapoznała się z projektem budżetu powiatu siemiatyckiego na rok 2024. Wszystkie komisje jednogłośnie pozytywnie zaopiniowały przedstawiony projekt.

Zaplanowano wiele nowych działań ale też kontynuację rozpoczętych. Wśród zadań od lat realizowanych przez powiat siemiatycki są m.in. scalenia, które wg Ministerstwa Rolnictwa są tu wykonywane wzorcowo.

O przyszłorocznych planach finansowych powiatu siemiatyckiego ze starostą Markiem Boblem rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.
Foto: ABol / Archiwum
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.