Radzyń Podlaski

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Kąkolewnica

Region Pon. 30.01.2023 10:25:21
30
sty 2023

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kąkolewnicy otrzymała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Jest w pełni wyposażony, przygotowany do akcji. Kosztował blisko 1 mln złotych. 400 tys. zł pochodzi z dotacji, pozostałe środki dołożył samorząd gminy Kąkolewnica.

- Jednostka OSP w Kąkolewnicy jest bardzo zżyta wewnętrznie. Jest takim motorem napędowym. Pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Samochód będzie pomagał ratować ludzi i ich majątek. Zwiększy to poziom bezpieczeństwa wśród naszych mieszkańców - mówi Anna Mróz, Wójt Gminy Kąkolewnica.

- Dzisiaj nie możemy mówić o bezpiecznej Polsce bez Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej. W ubiegłym roku strażacy w całej Polsce wyjeżdżali do ponad 608 tys. akcji Nie byłoby to możliwe bez wsparcia jednostek OSP - mówił generał Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny PSP.

Uroczyste przekazanie i poświęcenie wozu strażackiego odbyło się w sobotę, 28 lutego. Oprócz samochodu druhowie z Kąkolewnicy otrzymali sprzęt strażacki m.in dron z kamerą termowizyjną.

- Teraz mamy do dyspozycji trzy samochody gaśnicze plus inny sprzęt do ratownictwa drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej i sprzęt ochrony strażaków. W naszej jednostce jest 52 druhów - mówi Witold Korulczyk, Prezes OSP Kąkolewnica.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.