Mińsk Mazowiecki

Oferta wakacyjna stanisławowskiego GOK-u

Region Pon. 17.07.2023 09:56:38
17
lip 2023

Gminny Ośrodek Kultury w Stanisławowie w okresie letnim nie zwalnia tempa. W ofercie wakacyjnej każdy może znaleźć coś dla siebie.

Lipiec w domu kultury w Stanisławowie zaczął się od wieczoru filmowego i Potańcówki na Rynku. Jak zapewniają organizatorzy, będą one kontynuowane w okresie wakacji. A już niebawem rozpoczną się Otwarte Wakacyjne Warsztaty Teatralne. – Są one skierowane do osób od 8 lat. Zajęcia dla dzieci i młodzieży oprócz różnych umiejętności związanych z występowaniem na scenie mają za cel rozwój kreatywności czy naukę radzenia sobie ze stresem i rozwiązywania problemów. Pierwsze zajęcia odbędą się 25 lipca. Będą odbywać się w każdy wtorek. Prezentację efektów zaplanowano na 30 sierpnia podczas pożegnania wakacji. Tego dnia do Stanisławowa przyjedzie też kino sferyczne – informuje Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor GOK-u. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Ze swoją ofertą wychodzi także miejscowa biblioteka publiczna, wchodząca w skład domu kultury. – Przez 4 najbliższe piątki, od 21 lipca do 11 sierpnia odbywać się będzie „Wspólne głośne czytanie bajek” zwieńczone zajęciami plastycznymi. Będziemy startować o godz. 10.00 – zdradza Dominika Siedlecka, kierowniczka GBP w Stanisławowie.

W poniedziałek, 17 lipca, zacznie się w GOK-u drugi turnus półkolonii letnich. W pierwszym turnusie udział wzięło 45 dzieci. Odbywają się one dzięki wsparciu finansowemu wójta Gminy Stanisławów. - Program obu turnusów jest bardzo ciekawy: organizujemy wycieczki i wyjazdy (wyjazdy na trampoliny „Stacja Grawitacja”, Majalandu, do leśniczówki, Dzielnicy Filmowej, „Amazing Parku” w Wołominie czy do parku „Las Odkrywców”). Odbywają się też zajęcia ogólnorozwojowe i ruchowe oraz różnego rodzaju warsztaty – wylicza Justyna Iwanicka, koordynatorka półkolonii.

Szczegóły dotyczące oferty wakacyjnej GOK-u w Stanisławowie są dostępne pod numerem telefonu (25) 757 50 07 oraz na www.gok.stanislawow.eu.


Wwl

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.