Łuków

Ojcowski Poligon Duchowy w Woli Gułowskiej

14
kwi 2024

„Przywilejem Ojca jest brać odpowiedzialność na siebie” – pod takim hasłem w Sanktuarium w Woli Gułowskiego odbywał się VII Ojcowski Poligon Duchowy. Przybyli na niego ojcowie z różnych stron diecezji siedleckiej. Celem tego spotkania, w którym uczestniczył ksiądz biskup Kazimierz Gurda, było dzielenie się doświadczeniem ojcostwa oraz „nabranie sił” do dalszej dbałości o rodziny.

Od siedmiu lat mężczyźni skupieni w Klubach Ojca oraz w innych parafialnych wspólnotach spotykają się, aby dzielić się swoim doświadczeniem ojcostwa. Chcą w ten sposób wspierać się wzajemnie podczas realizacji swojej – jak mówią – najważniejszej kariery w życiu mężczyzny: „kariery ojca”. Spotkanie w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej, które odbyło się w sobotę 13 kwietnia, było ku temu kolejną okazją. Rozpoczęło się ono od zawiązania wspólnoty. Następnie odbyła się cześć konferencyjna, podczas której wysychano świadectwa księdza Macieja Majka – ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej oraz świadectwa Remigiusza Żuchowskiego – pułkownika rezerwy, uczestnika misji wojskowych w Iraku i taty „razy 3”, który w swoim wystąpieniu mówił o tym co jest trudniejsze: wojskowy poligon czy ojcostwo.

Jerzy Dmowski

Ks. Maciej Majek

Remigiusz ŻuchowskiUczestnicy Ojcowskiego Poligonu Duchowego wzięli też udział w Drodze Krzyżowej, Apelu Jasnogórskim, Nabożeństwie Światła, a o północy uczestniczyli w Mszy Świętej, której przewodniczył ksiądz Marcin Olek.Jak przystało na poligon, były też wojskowe piosenki
Całość transmitowała Diecezjalna Telewizja Internetowa FARO.TV
Kolejny Ojcowski Poligon Duchowy już za rok.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.