Personalne decyzje radnych powiatu siemiatyckiego
gru 2020
Na sesji rady powiatu siemiatyckiego, która odbyła się 22 grudnia wybierano nowego wiceprzewodniczącego rady. Wybór ten był konieczny po tym, jak na poprzedniej sesji dotychczasowy wiceprzewodniczący Sylwester Zgierun został wybrany wicestarostą.
W programie znalazło się też przyjęcie rezygnacji z funkcji przewodniczącego komisji skarg, wniosków i petycji oraz z członka komisji rewizyjnej, które złożył radny Mariusz Obrycki. Skutkowało to jednocześnie koniecznością wskazania osób, które przejmą funkcję radnego Obryckiego.Wybory wiceprzewodniczącego rady odbywają się bezwzględną większością głosów, przy udziale co najmniej połowy radnych, w głosowaniu tajnym. Wicestarosta na funkcję tę zgłosił radnego Mariusza Obryckiego, innych kandydatów nie zgłoszono. Nad prawidłowością wyborów czuwała komisja skrutacyjna, do jej składu starosta Marek Bobel zgłosił radnych – Pawła Kowalczyka i Bożenę Bujno, by zachować skład komisji z poprzedniej sesji chciał też zgłosić radnego Mariusza Pyzowskiego, jednak ten nie był obecny na sesji. Liczenia głosów nie podjął się radny Mikołaj Żabiński i jako najstarszy radny proponował, by zajęli się tym młodsi. Radny Mariusz Cieślik również nie wyraził zgody na udział w komisji skrutacyjnej i finalnie jej skład uzupełniła radna Irena Wysocka.
W wyborach tajnych za kandydaturą radnego Mariusza Obryckiego opowiedziało się 13 radnych, nikt nie głosował przeciw, 2 osoby wstrzymały się od głosu. Mariusz Obrycki został wiceprzewodniczącym rady powiatu.
W głosowaniu jawnym wybierano skarg, wniosków i petycji Kandydatów do tej funkcji było dwóch. Wicestarosta zgłosił radnego Mirosława Angielczyka, a radny Mikołaj Żabiński w imieniu radnych klub SPW (Siemiatyckie Porozumienie Wyborcze) - radnego Jana Żerunia.
Kandydaturę radnego Angielczyka poparło 10 osób, 5 radnych klubu SPW wstrzymało się od głosu. W głosowaniu za kandydaturą Jana Żerunia 5 osób było za (radni klubu SPW), 9 osób było przeciw (radni klubu PiS – PSL), od głosu wstrzymał się Mirosław Angielczyk.
Przewodniczącym komisji skarg, wniosków i petycji został radnym Mirosław Angielczyk, który w kolejnym głosowaniu został też wybrany członkiem komisji rewizyjnej.
Podczas sesji przyjęto też uchwałę intencyjną dotyczącą planów budowy strzelnicy. Ta decyzja radnych i przyjęta na poprzedniej sesji uchwała o utworzeniu oddziału mundurowego w ZST w Czartajewie, mają pomóc w uzyskaniu dotacji na budowę strzelnicy.
Sesję zakończono świątecznym akcentem, radni podzielili się opłatkiem i prosforą. Otrzymali też upominki od wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych, placówki którą od lat wspierają organizując zbiórkę datków dla szkoły.
Na ostatniej w tym roku sesji radni przyjęli budżet na rok 2021, o czym można przeczytać TUTAJ
ABol/DW
0 komentarze