Radzyń Podlaski

Pierwszy wakacyjny piknik w Kąkolewnicy

Region Sob. 08.07.2023 10:45:43
08
lip 2023

W środę, 5 lipca na stadionie gminnym w Kąkolewnicy odbył się pierwszy z cyklu wakacyjnych pikników pod hasłem „Niebanalne koło”.

Na pikniku gościli policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Radzynia Podlaskiego. Był samochód służbowy oraz motocykl policyjny – najnowszy nabytek Komendy. Wielu ciekawych informacji na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w okresie wakacji oraz o innych działaniach Policji opowiadał aspirant Piotr Woszczak. Była też możliwość obejrzenia wyposażenia motocykla i radiowozu, zadawania pytań i zrobienia pamiątkowych fotek.

Pyszny poczęstunek dla uczestników pikniku przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kąkolewianki” z Kąkolewnicy, którego szefową jest pani Agnieszka Zalewska.

Kolejnym gościem pikniku był kierownik radzyńskiej placówki KRUS Tomasz Stephan, który przywiózł wiele cennych nagród, które można było wygrać w konkursie krzyżówkowym.

Przez cały piknik odbywały się gry i zabawy z animatorem oraz konkursy dla wszystkich grup wiekowych, nagrodzone pysznymi lodami. Dla miłośników królewskiej gry były przygotowane szachy plenerowe pod opieką Henryka Stelmaszczuka, były kolorowanki i malowanie na foli spożywczej, chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z karabinka pneumatycznego, w turnieju prowadzonym przez Magdalenę Michalak.

Pan Michał – instruktor zumby poprowadził plenerowe zajęcia z tego tańca dla wszystkich chętnych, a z ciekawym motocyklem na pikniku pojawił się ich miłośnik Paweł Kot z Kąkolewnicy.

Prze cały piknik dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce,. Kolejki ustawiły się też do malowania twarzy, które wykonywało młodsze pokolenie KGW „Kąkolewianek”. Była gastronomia z lodami, a wszyscy chętni mogli upiec kiełbaski na ognisku. Pogoda dopisała, frekwencja jeszcze bardziej.

Kolejny piknik odbędzie się w środę, 12 lipca od godz.17.00 na stadionie gminnym w Kąkolewnicy.Inf. pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.