Wieści Podlaskie

Podlaska Marka Konsumentów. Zagłosuj na swojego faworyta!

Siemiatycze Śr. 17.04.2024 17:03:20
17
kwi 2024

28 nominowanych w dziesięciu kategoriach, ale laureat Podlaskiej Marki Konsumentów będzie tylko jeden. Wskażą go internauci. Głos można oddać do 24 kwietnia, do godz. 12. 00. Do udziału w plebiscycie zachęcali na konferencji prasowej w środę, 17 kwietnia, marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki i Agata Puchalska, dyrektor Departamentu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji urzędu marszałkowskiego.

– Od dziś, od godz. 12.00 rozpoczynamy głosowanie na Podlaską Markę Konsumentów. Przez siedem dni można oddać głos. Jesteśmy ciekawi, jaki będzie wynik. Zachęcam wszystkich mieszkańców do głosowania. Podlaska Marka to marka sama w sobie. Bardzo prestiżowe wyróżnienie – ocenił marszałek.

Jak poinformowała Agata Puchalska, w jubileuszowej 20. edycji konkursu zarejestrowano 165 kandydatur w dziesięciu kategoriach. Kapituła konkursu, składająca się m.in. ze specjalistów w zakresie jakości, gospodarki, marketingu, turystyki w poniedziałek, 15 kwietnia, wybrała po trzech nominowanych do tytułu w każdej z dziewięciu kategorii tematycznych: Produkt Spożywczy, Produkt Użytkowy, Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura, Społeczeństwo, Biznes, Marka bez barier. W kategorii Projekt 4.0 jest jeden nominowany.

– Bardzo zachęcam do głosowania – powiedziała Agata Puchalska.

Jak podkreślił marszałek, marką jest tak naprawdę 165 zgłoszonych inicjatyw. – Konkurencja okazała się bardzo duża i kapituła miała spory problem, aby wybrać nominowanych i przejść do kolejnego etapu – mówił marszałek. – Chcieliśmy uhonorować tych najlepszych, ale też wskazać cenne inicjatywy, które nie do końca są jeszcze znane.

Teraz mieszkańcy mogą głosować na jednego spośród 28 nominowanych, wskazanych przez kapitułę. Głosowanie odbywać się będzie wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej konkursu. Zwycięzca, który dostanie największą liczbę głosów, otrzyma 10 tys. zł, prawo do używania logo konkursu wraz z hasłem Podlaska Marka Konsumentów.

Pozostałych laureatów w dziesięciu kategoriach wskaże kapituła. Natomiast tytuł Ambasadora Podlaskiej Gospodarki przyzna zarząd województwa, a Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego – marszałek. Zwycięzców jubileuszowej edycji Podlaskiej Marki poznamy podczas finału 24 maja br.

***
Idea Podlaskiej Marki sięga 2004 r. Celem nadrzędnym konkursu jest promocja inicjatyw ważnych dla gospodarki i społeczeństwa, a nagroda przyznawana jest najciekawszym inicjatywom, najpiękniejszym miejscom oraz najlepszym produktom, których wspólnym mianownikiem jest obszar ich realizacji – Województwo Podlaskie.

NOMINOWANIWięcej na stronie Podlaskiej Marki:

https://podlaskamarka.pl/
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.