Łuków

Pojazd wolnobieżny zsunął się na ciężarówkę, a potem uderzył w budynek

Region Pt. 08.12.2023 13:11:36
08
gru 2023

Na szczęście nikt nie ucierpiał w zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w piątek, 8 grudnia w Stoczku Łukowskim. Kierujący pojazdem wolnobieżnym na śliskiej jezdni zsunął się na jadącą za nim ciężarówkę i uderzył w pobliski budynek.

Przed godziną 8.00 policjanci ze Stoczka Łukowskiego zostali powiadomieni o zdarzeniu, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 803. Ze zgłoszenia wynikało, że uczestniczyła w nim ciężarówka i pojazd wolnobieżny. Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że kierujący pojazdem wolnobieżnym – specjalistyczną maszyną leśną – jechał w kierunku centrum miasta. Droga w tym miejscu biegnie „pod górę” i pojazd wolnobieżny miał problemy by pokonać to wzniesienie. Na śliskiej nawierzchni jezdni zsunął się i uderzył w jadący za nim samochód ciężarowy. Uderzona ciężarówka częściowo zsunęła się w boczną drogę, natomiast pojazd wolnobieżny uderzył w pobliski niezamieszkały drewniany budynek. Na szczęście kierujący ciężarówką i pojazdem wolnobieżnym nie doznali obrażeń ciała. Policjanci ustalili, że obaj mężczyźni byli trzeźwi.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości pojazdów do warunków, jakie panują na drodze. Zimowa aura dopiero się zaczyna, należy spodziewać się opadów śniegu i marznącego deszczu. Takie warunki atmosferyczne powinny wzmóc w nas czujność i spowodować dostosowanie techniki jazdy do sytuacji na jezdni. Sytuacja na drodze bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Wówczas nieodpowiednia prędkość może być jednym z czynników mających wpływ na utratę kontroli nad pojazdem, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

asp. szt. Marcin Józwik

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Kierowca Pt. 08.12.2023 11:49:31

Znowu winne warunki. Zawsze takie pitolenie. Jeżeli było ślisko, to gdzie był odpowiedzialny za właściwe utrzymanie stanu drogi?