Siemiatycze

Polska jest cały czas na dobrej pozycji wzrostu gospodarczego, podkreśla poseł na Sejm Jarosław Zieliński

Region Pon. 27.02.2023 16:48:43
27
lut 2023

Trwająca wojna hybrydowa na naszej granicy z Białorusią od niemal 2 lat wpływa na życie Polaków i rozwój gospodarki, mówił 24 lutego Poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński w porannej audycji KRP „O tym się mówi”.

- Dwa lata już niemal trwa wojna hybrydowa i ona niestety nie ustaje. Musieliśmy zbudować ogrodzenie, przy jego budowie były pewne utrudnienia dla przedsiębiorstw i mieszkańców terenów przygranicznych. Teraz też nie jest to łatwe, choć trochę łatwiejsze. Drogi trzeba naprawić, które zostały zniszczone przy budowie ogrodzenia przy użyciu ciężkiego sprzętu. To wszystko są koszta nieprzewidziane wcześniej. Gdyby nie agresywna polityka Kremla i Białorusi, nie ponosilibyśmy tych wydatków, nie ponosiliby ich też przedsiębiorcy i mieszkańcy. - mówił na antenie Jarosław Zieliński.

Kolejnym wyzwaniem dla rządu było zachwianie gospodarcze, które nastąpiło w konsekwencji wojny na Ukrainie, wskazuje poseł - Przyszła wojna na Ukrainie, przerwanie dostaw i konieczne embargo na dostawy surowców energetycznych z Rosji, by podciąć podstawy ekonomiczne zbrojeń Putina i Rosji. To wszystko spowodowało turbulencje cenowe, inflację i w związku z tym problemy gospodarcze. Z tym też musimy się uporać, staramy się jakoś to ułożyć, skompensować jak najbardziej straty. Wszystkie tarcze, systemowe ograniczenie wzrostu cen, to wszystko kosztuje budżet państwa, bo przecież on nie jest z gumy, nie jest rozciągliwy w nieskończoność.

Pieniądze w budżecie państwa są, co jest m.in. skutkiem ograniczenia nieuczciwego wyprowadzania pieniędzy z gospodarki. Trzeba jednak mieć świadomość, że cały czas finansami państwa należy rozsądnie gospodarować, mówi poseł i dodaje, że Polska jest cały czas na dobrej pozycji wzrostu gospodarczego, co jest też efektem realizowanych inwestycji.

Poseł Jarosław Zieliński podkreśla, że priorytetem rządzących jest dziś zrównoważony rozwój kraju, Polacy nie mogą dzielić się na lepszych i gorszych, wszyscy mają takie samo prawo do godnego życia i korzystania z dóbr cywilizacji czy to w dużym mieście, czy w małej gminie, mówił parlamentarzysta goszcząc na antenie Radia Podlasie. POSŁUCHAJ.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.