Radzyń Podlaski

Potrącił rowerzystę, bo się zagapił. Odjechał z miejsca zdarzenia, bo „nic się nie stało”

Region Sob. 03.06.2023 13:04:57
03
cze 2023

Do potrącenia 12-letniego rowerzysty doszło wczoraj w miejscowości Derewiczna. Kierowca Volkswagena, który go potrącił, odjechał z miejsca zdarzenia tłumacząc, że w jego ocenie „nic się nie stało”. Tymczasem poszkodowany trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 1 czerwca około godziny 18:00 w miejscowości Derewiczna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca Volkswagena doprowadził do zderzenia z rowerzystą, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Jednośladem kierował 12-letni chłopiec, który w wyniku wypadku z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania samochodu oraz jego kierowcy, który chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej uciekł z miejsca wypadku. Został zatrzymany przez mundurowych w sąsiedniej miejscowości. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. 41-letni kierowca Volkswagena Passata był trzeźwy.

41-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska przyznał funkcjonariuszom, że „zagapił się”, co skutkowało zjechaniem na przeciwległy pas ruchu i uderzeniem w rowerzystę. Tłumaczył, że po zaistniałym zdarzeniu zatrzymał się, lecz w jego ocenie „nic się nie stało” i odjechał z miejsca zdarzenia.

podkomisarz Piotr Mucha

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.