Garwolin

Powiat garwoliński: policjanci składają raporty o odejście i przeniesienie

Region Wt. 15.02.2022 08:26:48
15
lut 2022

Wbrew pogłoskom, komendant powiatowy Policji w Garwolinie nie odchodzi ze stanowiska i jak zapewnia, ma jeszcze wiele dobrego do zrobienia na terenie powiatu. Za to około dwudziestu funkcjonariuszy złożyło raporty o przejście na emeryturę i przeniesienie do pracy w innej jednostce.

Mł. insp. Dariusz Król niemal rok temu zasiadł w fotelu komendanta powiatowego Policji w Garwolinie i przez ten czas jednostka osiągała dobre wyniki w zwalczaniu przestępczości, uzyskując za ub. rok wykrywalność na poziomie 61%. Nie tak dawno pojawiła się informacja, jakoby komendant miał odejść ze stanowiska. - O przeniesieniu, odejściu, objęciu innego stanowiska przez komendanta powiatowego decyduje jego przełożony, czyli komendant wojewódzki Policji, a ja na ten moment absolutnie nie mam żadnej informacji o tym, abym miał zmieniać swoje miejsce pracy. Powiem więcej, mam na pewno jeszcze wiele dobrego do zrobienia tutaj, na terenie Garwolina- podkreśla komendant Król.

Przełożony garwolińskich policjantów nie zaprzecza, że około 20 jego podwładnych złożyło raporty o przejście na emeryturę i przeniesienie do innej jednostki, przeważnie na terenie garnizonu stołecznego Policji. - Tak, oczywiście, jeżeli chodzi o odejścia na emeryturę, to nie jest to nic nadzwyczajnego, że na początku roku na emeryturę odchodzą policjanci, którzy uzyskali już odpowiednią ilość lat wysługi w Policji i jak w każdej jednostce, te pierwsze 2-3 miesiące wiążą się z tym, że jest ta zwiększona ilość raportów. Jeżeli chodzi o komendę naszą w Garwolinie, również tak jest, że w tym roku odchodzi 8 policjantów na emeryturę w okresie pierwszego kwartału. Natomiast trzeba też powiedzieć, że nie różni się to znacząco od tego, co było w ub. roku, bo w analogicznym okresie ubiegłego roku na emeryturę odeszło 7 policjantów, przy czym na bieżąco te wakaty uzupełnialiśmy...- wyjaśnia komendant. Na pytanie, czy odejście ok. 20 policjantów nie zdezorganizuje pracy jednostki, komendant Król odpowiada, że odchodzący na emeryturę złożyli raporty i uzyskali już zgodę. - Natomiast co do raportów, które mamy w procedowaniu, raportów policjantów o przeniesienie do innych jednostek, i głównie dotyczy to komendy stołecznej Policji, to nie jest tutaj nic pewnego i na ten moment jest to wyłącznie tylko gdybanie, czy oni dostaną zgodę czy nie, a wymaga to zgody Komendanta Głównego Policji, bowiem jest to przeniesienie pomiędzy garnizonami...- mówi komendant.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z mł. insp. Dariuszem Królem, komendantem powiatowym Policji w Garwolinie.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.