Sokołów

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Zakłady Mięsne w Kosowie Lackim

12
wrz 2023

- W obliczu wyzwań rynku ukraińskiego, chcemy takich warunków, które będą dobre dla naszych rolników. Przede wszystkim musimy zadbać o bezpieczeństwo produkcyjne polskich rolników. Dlatego wysłałem ultimatum do KE - albo 15 września przedłużycie zakaz wwozu czterech zbóż ukraińskich, albo sami ten zakaz przedłużymy - powiedział w Kosowie Lackim premier Mateusz Morawiecki. Poinformował też, że Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych będzie prowadziła interwencyjny skup masła i mleka w proszku. Premier, który 12 września gościł w naszym regionie, na początku odwiedził Zakłady Mięsne "Zakrzewscy". Towarzyszył mu m.in.: wiceminister Waldemar Kraska.

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych będzie prowadziła interwencyjny skup masła i mleka w proszku. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki w Kosowie Lackim, na Mazowszu. Takie rozwiązanie - jak wskazał szef rządu - ma pomóc w ustabilizowaniu cen na rynku mleka:  "Teraz mamy do czynienia z zawirowaniami na rynku mleka. Dlatego rozmawialiśmy z prezesem spółdzielni jednej z największych polskich firm mleczarskich, Mlekovity, o skupie masła i mleka w proszku". Mateusz Morawiecki dodał, że ten skup został oddany w ręce Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

To kolejny raz w ciągu ostatnich miesięcy, kiedy rząd uruchamia skup interwencyjny produktów rolnych. W lipcu państwowe spółki zaczęły skupować maliny.żródło: Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)
FB Kancelaria Premiera 
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.