Patronat medialny

Rajd Katyński odwiedził parafię w Kazachstanie prowadzoną przez polskiego księdza

Region Pt. 31.05.2024 14:27:55
31
maj 2024

Wyruszyli z Polski, by w dalekiej Azji odnaleźć ślady naszych przodków. Drugi motocyklowy Rajd Pamięci Generała Andersa od 20 maja przemierza stepy Kazachstanu. Dalej pojadą do Kirgistanu, Tadżykistanu i Uzbekistanu. Drugi Rajd Pamięci Generała Andersa 26 maja dotarł do parafii w Kazachstanie, którą prowadzi polski kapłan Artur Zaraś pochodzący z diecezji bydgoskiej. To wyjątkowa parafia, bo prowadzi domy dziecka.

W parafii prowadzonej przez polskiego kapłana uczestnicy rajdu wzięli udział w Mszy Św. z udziałem Polonii, a następnie uczestniczyli w spotkaniu z parafianami. Motocykliści wraz z młodzieżą z KSM, która bierze udział w rajdzie w ramach akcji „Polak z sercem”, przekazali dary wychowankom domu dziecka i parafianom. Po spotkaniu rajd ruszył w kierunku granicy z Kirgistanem.

Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie24.pl po raz drugi objęły Rajd Pamięci Generała Andersa patronatem medialny. Na spotkanie z uczestnikami rajdu i polskim kapłanem którego odwiedzili w Kazachstanie zapraszamy w popołudniowym programie Przystanek Podlasie.

Korzystając z możliwości jakie dają łącza internetowe i telefoniczne audycję ze spotkania przygotowała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.Fot: Wojciech Borzym, Uczestnicy Rajdu
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Czytelniczka Pon. 03.06.2024 09:36:21

Śledzę waszą wyprawę i trochę zazdroszczę, może kiedyś też dotrę do tych ważnych miejsc.