Siemiatycze

Siemiatyccy maturzyści poznali wyniki egzaminów. Teraz mówią o planach na przyszłość

Region Śr. 10.07.2024 14:39:21
10
lip 2024

Lata nauki, potem egzaminy i czekanie na wyniki. Czekali z bijącymi sercami, bo to ich klucz do przyszłości. Najpierw mogli sprawdzić wyniki w bazie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, tego samego dnia odebrali świadectwa. Tegoroczni maturzyści 9 lipca poznali wyniki swoich egzaminów dojrzałości. Absolwenci Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Siemiatyczach w większości mogą być z siebie zadowoleni. Szkoła uzyskała wynik wyższy niż średnia w powiecie.

Matury w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Siemiatyczach są na poziomie wyższym niż średnia w powiecie siemiatyckim. Średnia w powiecie z egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym wyniosła 45%; w LO Siemiatycze 12% więcej. Angielski podstawowy to w powiecie 70%; w LO Siemiatycze o 7 procent więcej; matematyka podstawowa w powiecie – 51, w Siemiatyczach o 15% więcej. Wyniki w szkole ogółem są dobre, tylko jedna osoba nie zdała matury, a troje uczniów będzie miało szansę na poprawkę w sierpniu. To dopiero wstępne wyniki matur, ostateczne będą we wrześniu, po sierpniowych poprawkach.

Po odebraniu świadectw maturalnych zdecydowana większość absolwentów siemiatyckiego LO deklaruje chęć kontynuowania nauki na studiach.

O wynikach matur i planach na przyszłość z absolwentami Liceum Ogólnokształcącego w Siemiatyczach rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.