„Śmieciarz Roku” wpadł przez własny dowód rejestracyjny. Nietypowe znalezisko przy przystanku w gminie Borki
maj 2026
Pięć worków pełnych odpadów samochodowych porzuconych pod wiatą przystankową w Sitnie w gminie Borki przy drodze krajowej nr 19, zakończyło się szybką identyfikacją sprawcy. Wszystko przez dokumenty pozostawione… wśród śmieci.
11 maja podczas rutynowego objazdu dróg pracownicy Urzędu Gminy zauważyli podrzucone worki przy przystanku autobusowym. Odpady zostały zabezpieczone i przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Borkach.Jak się okazało po otwarciu worków, nie były to zwykłe śmieci komunalne. W środku znajdowały się części samochodowe pochodzące najprawdopodobniej z Toyoty Corolla – elementy tapicerki i plastików wewnętrznych, radio samochodowe, a także dwie opony.
Największe zaskoczenie czekało jednak podczas dalszej segregacji odpadów. W jednym ze schowków pracownik gminy znalazł dowód rejestracyjny pojazdu, polisę OC oraz ulotkę stacji demontażu pojazdów. Dokumenty pozwoliły szybko ustalić właściciela auta – mieszkańca powiatu białostockiego.
Komplet materiałów, w tym dokumentacja fotograficzna oraz informacje z bazy pojazdów, został przekazany odpowiednim służbom. Sprawa ma swój dalszy ciąg, a sprawca może spodziewać się konsekwencji finansowych.
Samorząd przypomina, że porzucanie części samochodowych i innych odpadów w miejscach publicznych jest nielegalne i podlega karze grzywny. Tego typu odpady powinny trafiać do specjalistycznych punktów utylizacji.
Jak komentują mieszkańcy, trudno o bardziej pechowy sposób na pozostawienie po sobie śladów.

1 komentarze
idiota roku