Kierowcy

Śmiertelne potrącenie pieszego w m. Paskudy k. Radzynia Podlaskiego

Region Niedz. 24.03.2024 13:49:04
24
mar 2024

23 marca w miejscowości Paskudy w terenie niezabudowanym doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Audi potrącił mężczyznę idącego prawidłową stroną drogi, który nie posiadał elementów odblaskowych. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł na miejscu wypadku. Apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 19:30 w miejscowości Paskudy, w gminie Ulan-Majorat. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy radzyńskiej jednostki wynika, że kierujący samochodem marki Audi A4 poza terenem zabudowanym potrącił mężczyznę idącego prawidłową stroną drogi. Pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu wypadku drogowego.

Audi kierował 18-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Natomiast pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

- Ustalamy dane personalne mężczyzny poszkodowanego w zdarzeniu oraz wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Piesi i rowerzyści zaliczają się do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego i są szczególnie narażeni na dotkliwe skutki wypadków drogowych. Dlatego za łamanie podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim zdroworozsądkowego myślenia można zapłacić najwyższą cenę, jaką jest życie - informuje podkomisarz Piotr Mucha z KPP Radzyń Podlaski.


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.