Sportowe podsumowanie weekendu

Region Wt. 21.02.2023 15:01:02
21
lut 2023

W miniony weekend sportowcy z naszego regionu mieli okazję sprawdzić się na wielu płaszczyznach. Ostatnie spotkania kontrolne rozegrała Pogoń Siedlce oraz Orlęta Radzyń Podlaski. PSG KPS Siedlce wygrał mecz wyjazdowy. W Siedlcach odbył się też Puchar Polski w zapasach.

Piłka nożna

17.02.2023 Pogoń Siedlce – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 3:1
Pierwsza połowa spotkania to wyrównana gra. Zespół z Siedlec posłał kilka nieskutecznych dośrodkowań w pole karne gości, natomiast Orlętom sprzyjało szczęście. W 31 minucie bezpośredniego gola z rzutu rożnego strzelił Michał Kobiałka, do przerwy utrzymał się wynik 1:0. W drugiej odsłonie meczu Pogoń zaczęła grać odważniej. Gospodarze skoczyli wysokim pressingiem w stronę przeciwnika. Odważna gra przyniosła efekt w 58 minucie meczu. Wywalczony rzut karny na bramkę zamienił Damian Nowak. Ten sam piłkarz pokonał jeszcze bramkarza rywali dwukrotnie. W 69 minucie kończąc dośrodkowanie pięknym strzałem z woleja oraz minutę później.

18.02.2023 Pogoń Siedlce – Olipmia Zambrów 1:1
Pogoń bardzo dobrze weszła w mecz. W 6 minucie na powadzenie swój zespół wyprowadził Adam Lewkowski. Pierwsza połowa mogła przynieść więcej bramek, jednak sytuacje do ich zdobycia marnowały obie drużyny. W bramce Pogoni dobrze spisywał się Jakub Kowynia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. Drugą część meczu lepiej rozpoczęła drużyna gości. Marcel Bykowski wyrównał stan spotkania i od 49 minuty utrzymywał się remis. Mimo starań zespołu z Siedlec wynik nie uległ już zmianie. Swoje okazje do zdobycia gola mieli Tomasz Mamis i Mateusz Majewski. Ostatni sparing przed startem rundy wiosennej Pogoń kończy remisem 1:1.

Siatkówka

18.02.2023 Lechia Tomaszów Mazowiecki – PSG KPS Siedlce 2:3
Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla zespołu z Siedlec, mimo ciężkich warunków postawionych przez gospodarzy. Siedlczanie wygrywają dwa pierwsze sety, do 22 i 23. Świetną skutecznością w ataku wykazuje się Adrian Kopij. Niestety dwie następne odsłony to bardzo dobra gra blokiem Lechii oraz mnóstwo błędów popełnianych przez gości. KPS oddaje bez walki dwa sety i mecz musiał rozstrzygnąć się w tie-breku. W decydującym momencie spotkanie na swoje barki wzięli Adrian Kpoij i Kamil Długosz. Przyjmujący zdobyli łącznie 7 punktów w ostatniej partii i pomogli zespołowi wygrać 15:12. MVP spotkania został Kamil Długosz.

Koszykówka

18.02.2023 Mon Pol Płock – MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 53:64
Lider 1.Ligi kobiet podejmował na wyjeździe zespół ze środka tabeli. Koszykarki z Sokołowa jechały do Płocka jako faworyt i nie zawiodły oczekiwań. Sokołowianki wyraźnie wygrały pierwszą kwartę 14:21, w drugiej natomiast pozwoliły zespołowi gospodarzy odrobić jeden punkt. Do przerwy utrzymywał się wynik 27:33. Trzecia i czwarta odsłona nie zmieniła zbyt dużo w samym przebiegu spotkania. MPKK nie roztrwonił wypracowanej przewagi i zdołał powiększyć ją do 11 punktów. Najlepiej rzucającą zawodniczką Sokołowa była Viyaleta Kiuliak, zdobywając 15 punktów.

Piłka ręczna

18.02.2023 MKS Nielba Węgrowiec – AZS AWF Biała Podlaska 19:27
Trzecia drużyna I Ligi piłkarzy ręcznych przewidywanie wygrała mecz wyjazdowy. Bielszczanie zdominowali gospodarzy i nadawali ton grze od początku spotkania. Do przerwy prowadzili 11:17. Najwięcej bramek dla AZS-u rzucił Dominik Antoniak, sześć razy pokonując bramkarza. W pomeczowej wypowiedzi trener zespołu z Białej podkreśla, że zespół jechał do Węgrowca z pewnymi obawami. Zespół MKS-u grając u siebie jest bardzo ciężkim przeciwnikiem. Kluczem do zwycięstwa była świetna postawa bramkarza Wiktora Kwiatkowskiego oraz dobra gra w obronie.

Lekkoatletyka

18-19.02.2023 Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski
W Toruniu na dystansie 3 kilometrów w chodzie sportowym srebrny medal zdobyła Olga Niedziałek. Reprezentantka klubu WLKS Siedlce – Nowe Iganie weszła na metę z czasem 12:55,22. Mistrzynią Polski została vicemistrzyni Świata i Europy Katarzyna Ździebło. Wygrała z czasem 12:47,20.

Zapasy

18-19.02.2023 Puchar Polski kadetów
W Siedlcach odbył się Puchar Polski w zapasach kadetów. Zawodnicy WLKS-u wygrali klasyfikację drużynową tych zawodów. Zdobyli łącznie 5 medali w czterech kategoriach wagowych.