Biała Podlaska

Spotkanie wielkanocne żołnierzy 2 LBOT w Kostomłotach

19
kwi 2025

18 kwietnia w Kostomłotach w gminie Kodeń, Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. dr Krzysztof Stańczyk wraz z Dowódcą 2 Lubelskiej Brygady OT płk. Zbigniewem Krzyszczukiem wzięli udział w spotkaniu wielkanocnym z żołnierzami 2 Lubelskiej Brygady OT, którzy służą na polsko-białoruskiej granicy.

Spotkanie świąteczne odbyło się w Kostomłotach, gdzie pełniący służbę żołnierze zebrali się przy wspólnym stole, aby podzielić się symbolicznym jajeczkiem i uczcić czas Świąt Wielkanocnych. Wizytę żołnierzom złożyli: dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. dr Krzysztof Stańczyk oraz dowódca 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Zbigniew Krzyszczuk. Oprócz świątecznych życzeń nie zabrakło wyrazów uznania dla żołnierzy za ich trudną i odpowiedzialną służbę, jaką pełnią w obliczu aktualnych wyzwań na naszej wschodniej granicy.



Gen. bryg. dr Krzysztof Stańczyk podkreślił znaczenie pracy żołnierzy w zapewnieniu bezpieczeństwa kraju oraz ich zaangażowanie w ochronę granic. Złożył również życzenia zdrowia, spokoju i pomyślności, podkreślając, jak ważne jest wspólne świętowanie, zwłaszcza z dala od swych rodzin i w trudnych warunkach.

Płk Zbigniew Krzyszczuk dodał, że obecność Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej na spotkaniu jest dowodem na to, jak ważna jest więź między dowództwem a żołnierzami. – Wasza służba jest nieoceniona, a dzisiejsze spotkanie to moment, aby docenić Wasze poświęcenie i oddanie. Bardzo dziękuję Wam wszystkim za ciężką pracę i gotowość – zaznaczył dowódca lubelskich Terytorialsów.



Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem, podczas którego żołnierze mieli okazję do rozmów i wymiany doświadczeń.

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT pełnią służbę na polsko-białoruskiej granicy nieprzerwanie od początku kryzysu, tj. od września 2021 roku. Każdej doby, w systemie zmianowym wspólnie ze Strażą Graniczną strzegą jej bezpieczeństwa. Ich zadania koncentrują się przede wszystkim na prowadzeniu patroli pieszych i kołowych.



kpt. MARTA GABOREK kpt. MARTA GABOREK
OFICER PRASOWY 2 LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.