Biała Podlaska

Sto lat OSP Konstantynów

Region Pon. 26.09.2022 08:30:06
26
wrz 2022

OSP Konstantynów świętowała w sobotę, 24 września 100-lecie swojego istnienia. W tym dniu jednostka otrzymała oficjalnie nowy wóz ratowniczo-gaśniczy.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w kościele św. Elżbiety w Konstantynowie. Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli do Parku Platerów. Tam odbyła się część oficjalna. Odśpiewano hymn Polski i dokonano uroczystego podniesienia flagi państwowej. Wręczono również okoliczne odznaczenia i podziękowania.
- Jubileusz to czas, kiedy mamy okazję podziękować strażakom za trud, odwagę i ofiarność w niesieniu potrzebującym, doceniając ich wierną służbę w ratowaniu mienia i życia ludzkiego oraz zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom – mówił podczas wójt gminy Konstantynów Romuald Murawski.
Jednym z głównych elementów wydarzenia było przekazanie strażakom nowego wozu ratowniczo-gaśniczego. Nowy pojazd poświęcił ks. Sławomir Groszek, proboszcz parafii w Konstantynowie.

W uroczystościach wzięli udział m.in. parlamentarzyści: Dariusz Stefaniuk i Riad Haidar, nadbrygadier Grzegorz Alinowski - Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.