Drohiczyn

Strefa Odkrywania Aktywności i Wyobraźni w Drohiczynie wiodącą placówką w kraju

Region Pon. 20.11.2023 14:53:04
20
lis 2023

Dokładnie 5 maja tego roku w Drohiczynie otwarto Strefę Odkrywania Wyobraźni Aktywności SOWA. W ciągu niespełna 7 miesięcy miejsce to odwiedziło ponad 7 tysięcy osób. W niedzielę, 19 listopada na zaproszenie Ministerstwa Nauki i Edukacji oraz Centrum Nauki Kopernik do Drohiczyna przyjechali goście z całej Polski, by zobaczyć tę wzorcowo działającą placówkę. Podczas tego spotkania kilkanaście instytucji otrzymało promesy na tworzenie takich ośrodków w swoich miejscowościach.

Inicjatywa SOWA zakłada rozwój ogólnopolskiej sieci lokalnych minicentrów nauki, do których przenoszone są najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze Centrum Nauki Kopernik. SOWA w Drohiczynie powstała jako jedna z pierwszych w Polsce i po kilku miesiącach uznawana jest za wzorcową placówkę. Jak powiedział Katolickiemu Radiu Podlasie burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym, SOWA wraz z innymi placówkami prowadzonymi przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury tworzy ofertę z której chętnie korzystają odwiedzający z całego regionu.

Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności w Drohiczynie znajduje się w budynku szkoły przy ul. Warszawskiej 51. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W spotkaniu prezentującym dotychczasowy dorobek drohiczyńskiej SOWY uczestniczyła Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.