Siemiatycze

Studniówka Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie

Region Niedz. 13.02.2022 19:59:02
13
lut 2022

W tej szkole każdego dnia uczeni jesteśmy wartości i tradycji, dlatego studniówkę rozpoczynamy tradycyjnym polonezem, takimi słowami uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Władysława Reymonta w Czartajewie zapowiedzieli taniec, który rozpoczął ich pierwszy poważny – dorosły bal, studniówkę.

Do ostatniej chwili nie było wiadomo czy się uda, czy z powodu pandemii nie trzeba będzie balu odwołać. Termin ze stycznia przekładano na luty, ale udało się i w sobotę, 12 lutego w jednym z lokali w Siemiatyczach uczniowie ZST Czartajew mieli swoje święto, studniówkę.

- Czekali na studniówkę od września, przygotowywali się, uczyli się poloneza, teraz bawią się, cieszą, to ich czas - powiedziała Radiu Podlasie, Sylwia Pierlejewska wychowawczyni jednej z tegorocznych klas maturalnych. Na sobotnim balu uczniom towarzyszyli też wychowawcy: Walentyna Homonowska i Rafał Szyszko, a także dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice. Była to studniówka klas czwartych uczących się w zawodach: technik informatyk, technik mechanik, technik ekonomista, technik handlowiec, technik elektryk i technik usług fryzjerskich.

Dyrektor ZST Marka Jakimiuk otwierając studniówkę mówiła: - To wasz pierwszy dorosły bal. Wyglądacie bardzo elegancko, piękne suknie, modne fryzury, eleganckie garnitury, sprawiają, że widzę nie niesforne dzieciaki, lecz poważnych młodych ludzi gotowych wejść w dorosłe życie i zmierzyć się z nim. (…) Życzę wam z całego serca, żebyście powoli, cierpliwie i skutecznie z nitek swoich marzeń utkali jak najlepszą przyszłość.

- Studniówka, to ważny bal, bardzo nam zależało, żeby się odbył – mówili uczniowie, zapewniając, że przygotowania do studniówki, nie przesłoniły im przygotowań do matury, z którą będą się mierzyć, gdy zakwitną kasztany.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.