Parczew

Szkolenie strzeleckie, dożynki, akcja ,,Warta Pamięci”, turniej piłkarski... Kolejny aktywny weekend w powiecie parczewskim

Region Sob. 16.09.2023 08:39:39
16
wrz 2023

Rozpoczęty weekend dla mieszkańców powiatu parczewskiego zapowiada się bardzo aktywnie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą poszczególnych gmin.

W gminie Milanów 16 września odbędzie się szkolenie strzeleckie organizowane w ramach projektu ,,Bezpieczna Kobieta – program szkoleń dla kobiet” organizowane przez Stowarzyszenie Aktywna Lubelszczyzna. Zajęcia strzeleckie odbędą się na strzelnicy w Milanowie. Natomiast 17 września, będą miały miejsce Dożynki Gminno – Parafialne w Radczu. Wydarzenie połączone jest z realizacją projektu ,,Za...KULTURUJ się w chrześcijaństwie”. Święto plonów odbędzie się na placu przy kościele parafialnym.

Mieszkańcy gminy Jabłoń, w ramach Akcji ,,Warta Pamięci” oddadzą cześć żołnierzom 60. Dywizji Wojska Polskiego SGO ,,Polesie” gen. Franciszka Kleeberga, poległym w zwycięskiej Bitwie pod Jabłoniem 29 września 1939r. Wydarzenie będzie miało miejsce 16 września o godzinie 17.30 na cmentarzu parafialnym w Jabłoniu, po czym nastąpi przejazd pod pomnik upamiętniający żołnierzy obok stadionu Olimpii Jabłoń. Uroczystość zostanie poprowadzona przez Strzelców ze Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” Józefa Piłsudskiego i przedstawicieli Instytutu Pamięci Narodowej z oddziału w Lublinie.Nie zabraknie też aktywności dla fanów piłki nożnej. W sobotę, 16 września o godzinie 12.30, na stadionie MOSIR w Parczewie zmierzą się drużyny Młodzika Młodszego z MKS Victoria Parczew i LKS Milanów. Tego dnia na stadionie w Jabłoniu o godz. 8.00 zostanie rozegrany turniej Orlika Młodszego, w którym wezmą udział Jedynka Terespol, AP Champion Biała Podlaska, Amplus Łuków i gospodarze. O 10.00 natomiast zagra drużyna Młodzika Starszego Olimpii Jabłoń z Podlasiem Biała Podlaska. W niedzielę, 17 września, zagrają drużyny seniorskie. Olimpia Jabłoń zagra mecz z drużyną Dąb Dębowa Kłoda, który rozpocznie się o 15.00 na stadionie w Dębowej Kłodzie. Drużyna LKS Agrotex Milanów zagra z Tytanem Wisznice na stadionie w Wisznicach o godzinie 16.00.

DG

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.