Bielsk Podlaski

Trudne warunki na drogach

Region Czw. 04.02.2021 14:27:59
04
lut 2021

Na drogach panują bardzo trudne warunki spowodowane opadami mokrego śniegu. 3 lutego bielscy policjanci odnotowali cztery kolizje drogowe na terenie miasta. Niektóre ze zdarzeń wyglądały bardzo poważnie. Apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Na drogach panują bardzo trudne warunki. Opady śniegu, który zalega na drogach i poboczach powoduje, że nawierzchnia jest śliska a widoczność mocno ograniczona. 3 lutego policjanci odnotowali cztery kolizje drogowe. Zdarzenia spowodowane były niedostosowaniem przez kierowców stylu jazdy do panujących warunków. Niektóre ze zdarzeń wyglądały bardzo poważnie. Przed 18 na ulicy Kleeberga kierujący renault nie zachował ostrożności i nie dostosował stylu jazdy do panujących na drodze warunków. W wyniku tego mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą i jego auto wpadło w poślizg, a następnie dachowało. Pojazd zatrzymał się na słupie energetycznym.

Przypominamy, że takie warunki wymagają od kierowców większej koncentracji i ostrożności. Droga hamowania jest zdecydowanie dłuższa, zmniejsza się widoczność. Brak ostrożności podczas kierowania pojazdem może mieć niebezpieczne konsekwencje. Dostosujmy prędkość do sytuacji na jezdni. Pamiętajmy o kilku zasadach bezpieczeństwa.
- zachowajmy bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu, która pozwoli nam w porę zareagować i zahamować w razie potrzeby,
- dostosujmy odpowiednią prędkość, nie zawsze ta dopuszczalna, będzie bezpieczna, szczególnie w sytuacji, gdy jezdnia będzie oblodzona i śliska,
- nie hamujmy gwałtownie oraz nie wykonujmy gwałtownych skrętów kierownicą- łatwo wówczas wpaść w poślizg,
- zachowajmy ostrożność i czujność w momencie zbliżania się do przejść dla pieszych ,
- bądźmy czujni przejeżdżając w rejonie łąk lub zbiorników wodnych, w tych rejonach droga przeważnie jest śliska.

Ostrzeżenia kierujemy także do pieszych. Zalecamy zwiększenie ostrożności zwłaszcza podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych. Pieszy powinien także zadbać o to by być widocznym, szczególnie podczas zmroku. Dlatego policjanci przypominają o umieszczaniu w widocznych miejscach elementów odblaskowych. Elementy takie znacznie zwiększają widoczność pieszego, co wpływa na bezpieczeństwo tej osoby.


KPP Bielsk Podl.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.