Policja

Trwają poszukiwania nielegalnych imigrantów

14
cze 2024

Sokołowska policja nadal poszukuje kilku osób, które podejrzewane są o nielegalne przekroczenie polskiej granicy. 12 czerwca w centrum Sokołowa Podlaskiego doszło do obywatelskiego zatrzymania samochodu osobowego przez 23-letniego żołnierza 1 Warszawskiej Brygady Pancernej.

- 23-latek, mieszkaniec powiatu sokołowskiego, zatrzymał pojazd marki Seat po tym jak zauważył, że znajduje się w nim kilku mężczyzn i istnieje uzasadniona podstawa, że mogą to być nielegalni imigranci. 23-latkowi udało się zatrzymać jedynie kierowcę, bo pozostali mężczyźni jadący w aucie uciekli i rozbiegli się po mieście. Żołnierza wsparli świadkowie tego zdarzenia 24-latek i 22-latka – informuje st. sierżant Aleksandra Borowska, oficer prasowa sokołowskiej policji

Przybyły na miejsce patrol policji dokonał zatrzymania 28-letniego mężczyzny - obcokrajowca. W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Sokołowie Podlaskim wszczęła śledztwo w kierunku pomocnictwa w  organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8. W tej sprawie trwają dalsze czynności i ustalenia.

O całej sprawie pisaliśmy wcześniej TUTAJ

Zdjęcie: Miejski Reporter
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Mieszksniec Sob. 15.06.2024 17:47:16

Czy w końcu włączycie latarnie na starówce bo strach nawet z psem wyjść wieczorem