Łuków

Uczeń I LO w Łukowie finalistą Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym

Region Pon. 15.04.2024 09:06:27
15
kwi 2024

Zakończył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, która przebiegała pod hasłem: „20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej”. Brał w niej udział Mateusz Piszcz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Licealista uzyskał tytuł finalisty. To oznacza, że maturę z wiedzy o społeczeństwie ma już zdaną na sto procent.

Jak czytamy w nadesłanej do nas informacji, Mateusz ma szczególne uzdolnienia humanistyczne, interesuje się zwłaszcza dziejami współczesnymi, prawem, politologią i stosunkami międzynarodowymi. Cechuje go duża samodzielność i pracowitość. Startował w wielu konkursach i olimpiadach z historii i wiedzy o społeczeństwie. To wszystko złożyło się na sukces. Dzięki swoim osiągnięciom zagwarantował sobie indeks najlepszych uczelni oraz stuprocentowy wynik na maturze z wiedzy o społeczeństwie.

Mateusz Piszcz na co dzień chodzi do klasy IIIA o rozszerzeniu język polski – historia – wiedza o społeczeństwie. Wraz z kolegami i koleżankami realizuje innowację pedagogiczną „Aktywny i twórczy obywatel – edukacja medialna, prawna i europejska”. Opiekunem naukowym olimpijczyka był Michał Mojski.

Sukces ucznia wynika z połączenia jego pasji i zainteresowań z wytężonym wysiłkiem, co zasługuje na najwyższe uznanie.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Uczeń Pon. 15.04.2024 10:39:23

Mateusz skorzystał. Bo sor Mojski nie ma żony, ani dzieci to zawsze do szkoły chętnie leci. I miał czas go przygotować. Brawo dla obu Panów. Ale tacy nauczyciele to już tzw. ,,Dinozaury "na wyginięciu.

OjOjOj Pon. 15.04.2024 10:28:00

Brawo! Świetny młody człowiek!