Łuków

Uczniowie z łukowskiej szkoły muzycznej z wizytą w Operze Narodowej

Region Sob. 01.04.2023 12:42:24
01
kwi 2023

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. M. Karłowicza w Łukowie spędzili dzień w Operze Narodowej w Warszawie. Obejrzeli przedstawienie „Rigoletto”, czołowego kompozytora włoskiego romantyzmu Giuseppe Verdiego.

Wyjazd odbył się 28 marca. W relacji nadesłanej do naszej redakcji, czytamy:

„Rigoletto” to jedna z najwspanialszych oper jakie w ogóle powstały. Cechują ją wspaniałe popisy wokalistów w duetach i kwartetach oraz partie chóralne, choć najbardziej rozpoznawalnym elementem jest oczywiście aria księcia Mantui „La donna e mobile”. Rzadko się zdarza, że publiczność oklaskuje spektakl zanim jeszcze ktokolwiek zaśpiewa. Tak było we wtorek, a powodem była zapierająca wprost dech w piersiach scenografia i kostiumy, na widok których publiczność reagowała spontanicznymi brawami.
Mam nadzieję, że wspaniały, trzygodzinny spektakl i wizyta w tak wspaniałym teatrze, zostawi trwały ślad w naszej młodzieży i może spowoduje, że powrócą jeszcze do „świątyni Melpomeny – relacjonuje dla nas Maciej Szuksztul, który razem z Natalią Pomyłujko zorganizowali wyjazd.zdjęcia i relacja: Maciej Szuksztul, nauczyciel PSM w Łukowie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.