Łuków

Uczniowie z ZS nr 3 z Łukowa na Światowym Kongresie Kopernikańskim

Region Wt. 19.09.2023 11:33:00
19
wrz 2023

Magdalena Gałązka i Michał Szymanek, uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie wzięli udział w Światowym Kongresie Kopernikańskim w Toruniu. Ich pobyt tam był nagrodą za zdobycie tytuły finalisty i wysokich wyników w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku z okazji 550. rocznicy urodzin astronoma.

Światowy Kongres Kopernikański odbywał sie w Toruniu w dniach 14 i 15 września. Brali w nim udział Magdalena Gałązka z klasy IV i Michał Szymanek z klasy III, uczący się w zawodzie technik informatyk w Zespole Szkół nr 3 w Łukowie. Jako jedyni reprezentowali województwo lubelskie podczas toruńskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Zostali tam zaproszeni ze względu na zdobycie tytułu finalisty i wysokie wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku z okazji 550. rocznicy urodzin astronoma.

Na kongresie, podczas posiedzenia sesji młodzieżowej, Magda i Michał zaprezentowali w formie multimedialnej efekty swojej wielomiesięcznej nauki oraz wykonane zadania konkursowe. Jak czytamy w nadesłanej do nas relacji, ich praca i wysiłek wzbudziły zainteresowanie oraz zostały docenione przez jury. Magda uzyskała wyróżnienie i nagrodę specjalną Planetarium w Toruniu za rozwiązanie zadania obserwacyjnego, za co uzyskała największą liczbą punktów w kategorii szkół ponadpodstawowych. Natomiast Michał zdobył nagrodę specjalną Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty za najlepszy projekt edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 goszcząc w Toruniu mieli też okazję zwiedzić Muzeum Toruńskiego Piernika, obejrzeć najważniejsze zabytki Starego Miasta oraz wystawy poświęcone Mikołajowi Kopernikowi w Ratuszu Staromiejskim. Uczestniczyli też w gali zakończenia Światowego Kongresu, podczas której odbył się wykład niderlandzkiej profesor fizyki molekularnej Ewine van Dishoeck, koncert muzycznym Anny Marii Jopek z zespołem Kroke oraz uroczysty bankiet.

Były to niezapomniane chwile dla młodych ludzi, którzy pracowali pod opieką nauczycieli Małgorzaty Wiącek i Michała Świdra.

Więcej na stronie: https://www.torun.pl/pl/o-koperniku-wiedza-najwiecejinformacja i zdjęcia: ZS 3 Łuków

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.