Siemiatycze

Ukradł auto i uciekał przez trzy powiaty. Szaleńczą jazdę przerwali mu policjanci

Region Sob. 02.03.2024 09:23:51
02
mar 2024

Policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali po pościgu 28-latka, który w powiecie siemiatyckim ukradł samochód. Mężczyzna uciekał przez trzy powiaty, ignorując sygnały do zatrzymania i stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Teraz mundurowi ustalają zakres jego odpowiedzialności.W czwartek, 29 lutego po godz. 9.00 dyżurny siemiatyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że spod posesji został skradziony samochód. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pozostawił auto z włączonym silnikiem przed bramą wjazdową. Gdy wyszedł z auta, chcąc otworzyć garaż, podszedł do niego mężczyzna, który poprosił o czyste ubrania. Wydał mu się podejrzany, więc odmówił i poszedł otworzyć drzwi garażu. W tym momencie nieznajomy wsiadł do auta i odjechał.

O całej sprawie natychmiast zostali powiadomieni policjanci z siemiatyckiej komendy, którzy ustawili punkty blokadowe na drogach powiatu. Dyżurny z komendy wojewódzkiej przekazał informację o uciekającym skradzionym pojeździe również do komend w województwie podlaskim. Po chwili wpłynęło kolejne zgłoszenie, że kierowca skradzionego pojazdu nie zatrzymał się do kontroli mundurowym z Bielska Podlaskiego i ucieka w kierunku Białegostoku. Złodziej w trakcie ucieczki wykonywał bardzo niebezpieczne manewry. Jechał pod prąd, zmuszał innych uczestników do zjeżdżania na pobocze, przekraczał dozwoloną prędkość i niebezpiecznie wyprzedzał inne pojazdy. Dyżurni ze stanowiska kierowania białostockiej komendy miejskiej na drogi skierowali policjantów z drogówki, którzy zauważyli uciekiniera na krajowej „19” i ruszyli za nim w pościg. Kierowca ignorował wydawane przez nich sygnały i uciekał w kierunku miasta, wykonując niebezpieczne manewry. Zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu przez co zmuszał innych kierowców do ucieczki na pobocze. Na przedmieściach Białegostoku uciekający kierowca ominął policjantów blokujących drogę, Zjechał na chodnik i nadal uciekał, stwarzając zagrożenie innym uczestnikom ruchu. Uciekinier widząc pojazdy ciężarowe, które stoją na drodze, próbował je ominąć, ponownie wjeżdżając na chodnik. Dzięki natychmiastowej reakcji stojący tam policjant uniknął potrącenia. Chwilę później uciekająca skoda uderzyła w busa. Ten moment wykorzystali mundurowi i zatrzymali złodzieja.

Okazał się nim 28-letni obywatel Polski na stałe mieszkający w Belgii. Mundurowi zbadali go na zawartość alkoholu w organizmie. Jak się okazało, był trzeźwy. Została pobrana mu też krew do badań na zawartość narkotyków. 28-latek został zatrzymany, stracił również prawo jazdy. Teraz mundurowi ustalają zakres jego odpowiedzialności.Źródło: KPP Białystok
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
stefan bruksela Sob. 02.03.2024 12:32:23

co te siemiatycze robią z ludzi

najwyższy czynsz w Polsce Niedz. 03.03.2024 14:02:49

chyba skoda prezesa PK. Za 250 tysięcy............więc jest czym pojechać

wyborca Pon. 04.03.2024 09:44:35

To ile Taki Prezes zarabia że stać Go na taką skodę ?