Międzyrzec Podlaski

Ulica kapitana Władysława Szwendera w Międzyrzecu Podlaskim

Region Pon. 18.09.2023 17:46:01
18
wrz 2023

W niedzielę, 17 września w Międzyrzecu Podlaskim odsłonięto tabliczkę nadania nazwy nowej ulicy kapitana Władysława Szwendera weterana spod Monte Cassino. Jest to nowo wybudowana droga, która łączy ulicę Brzeską z ulicą kardynała Stefana Wyszyńskiego.

- Warto o takich ludziach pamiętać. Postawa kpt. Szwendera i całe jego życie nobilituje nas do tego, aby w naszym mieście był zapamiętany i uhonorowany w postaci nazwy ulicy – mówi Paweł Łysańczuk zastępca burmistrza miasta Międzyrzec Podlaski

W uroczystości nadania nazwy ulicy uczestniczyła rodzina kapitana Władysława Szwendera. - On zasłużył na to. Był bardzo dobrym człowiekiem. Kochał swoją ojczyznę. Często przyjeżdżał do Polski i do Międzyrzeca. W imieniu całej rodziny serdecznie dziękujemy, że tak został upamiętniony. – mówi Alina Mikos.

- Dobrze, że tak zacni ludzie wchodzą na tabliczki naszych ulic. Jesteśmy dumni z kapitana Szwendera. Niech pamięć o naszych bohaterach trwa – mówią mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego.

Uchwałę w sprawie nadania nazwy nowej ulicy kpt. Władysława Szwendera Rada Miasta Międzyrzec Podlaski przyjęła jednogłośnie 25 sierpnia 2023 r.

Ulica kpt. Władysława Szwendera jest 144 ulicą w Międzyrzecu Podlaskim.

Więcej w relacji Sławomira Karczewskiego.


Przypomnijmy
Kapitan Władysław Szwender weteran spod Monte Cassino pochodził z Międzyrzeca, mieszkał w Kanadzie. Utrzymywał kontakty z rodzinną w Międzyrzecu. Zmarł 31 maja 2022 r. w Edmonton. Miał 97 lat. Pogrzeb Weterana odbył się 11 czerwca 2022 roku. Zgodnie z jego wolą część prochów zostało przewiezionych do rodzinnego grobu na cmentarz parafialny przy ul. Brzeskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Pogrzeb w Międzyrzecu odbył się 31 maja 2023 roku. Uroczystości miały charakter państwowy.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.