Sokołów

XII Krajowy Zjazd Dyrektorów Szkół i Placówek oraz Prezesów Stowarzyszeń noszących imiona upamiętniające Zesłańców Sybiru.

Region Pt. 02.06.2023 17:06:07
02
cze 2023

Trwa XII Krajowy Zjazd Dyrektorów Szkół i Placówek oraz Prezesów Stowarzyszeń noszących imiona upamiętniające Zesłańców Sybiru. W piątek, 2 czerwca uroczystości odbywają się w Rozbitym Kamieniu.


W Gminnym Ośrodku Kultury w Rozbitym Kamieniu odbyły się dziś uroczystości związane z XII Krajowym Zjazdem Dyrektorów Szkół i Placówek oraz Prezesów Stowarzyszeń noszących imiona upamiętniające Zesłańców Sybiru. Podczas piątkowego spotkania, osobom zasłużonym w krzewieniu idei sybirackiej wręczono medale. Odbyło się także przekazanie sztandaru Związkowi Sybiraków w Sokołowie oraz Zespołowi Oświatowemu w Rozbitym Kamieniu.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych. Ostatnim punktem zjazdu, który odbędzie się w miejscowości pod Sokołowem Podlaskim, będzie wykład Pana Jacka Odziemczyka, który zajmuje się historią wywózek z tego terenu.

O celach zjazdu mówi Ewa Wrzosek, dyrektor zespołu oświatowego.Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Katolickie Radio Podlasie


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Łukasz Goławski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook