POWIAT SIEDLECKI

Żłobek ,,Nenufarek" otwarty

Region Pon. 25.01.2021 14:26:28
25
sty 2021

W Seroczynie w poniedziałek 25 stycznia otwarto Gminny Żłobek „Nenufarek". Gminie Wodynie na tę inwestycję w ramach rządowego programu „Maluch +” otrzymała 627 tys. Całość kosztowała 1,5 mln zł. W nowym budynku w Seroczynie znajduje się oddział dla 19-ciorga maluchów.

Znajdą tam również miejsce dwa oddziały przedszkolne. Jest kuchnia oraz pozostałe pomieszczenia potrzebne do funkcjonowania placówki. Wójt Gminy Wodynie Wojciech Klepacki podkreślił, że budynek powstał w rekordowo krótkim czasie - umowę na realizację inwestycji z firmą ,,Zeltech" podpisano w maju ubiegłego roku, całość była gotowa w listopadzie.

Nowy obiekt poświęcił proboszcz parafii w Seroczynie ks. Bogdan Potapczuk. W uroczystości wziął udział m.in. minister Michał Cieślak, członek Rady Ministrów odpowiedzialny za sprawy samorządowe. Obecni byli przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, dyrektorzy gminnych instytucji.

Gminnym Żłobkiem w Seroczynie kieruje Magdalena Składanowska. W placówce pracują trzy opiekunki. Obecnie uczęszcza do niej 13 maluchów, są więc jeszcze wolne miejsca. Nazwa Gminnego Żłobka w Seroczynie - ,,Nenufarek",  nawiązuje do faktu, ze tereny Gminy Wodynie były plenerami filmu Jerzego Antczaka ,,Noce i dnie". Nazwa została wybrana przez mieszkańców w plebiscycie.



Fot. AI
AI/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Andrzej Ilczuk
+48.502173757

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.